Összes romániai előfizetését drágítja a sztreamingpiac legnagyobb szereplőjének számító Netflix
Fotó: 123RF
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
2024. november 14., 19:242024. november 14., 19:24
Értesüléseik szerint az előfizetések új árai így fognak kinézni:
A Basic és a Standard előfizetések ára tehát havonta egy euróval nő, míg a Prémium előfizetés havi két euróval lesz drágább.
A Standard előfizetéssel rendelkező tagok ugyanakkor havi 3,99 euróért egy extra előfizetőt is hozzáadhatnak az előfizetésükhöz. A Prémium csomaggal rendelkezők legfeljebb 2 extra előfizetőt adhatnak hozzá.
Mint ismeretes, ezt a lehetőséget tavaly májusban vezette be a Netflix, és ezzel megszűnt a „jelszó megosztásának” lehetősége az előfizető háztartásán kívüli személyekkel.
Az új ügyfelek számára a megemelt árak csütörtöktől, míg a meglévő ügyfelek számára a következő számlázási dátumtól lépnek hatályba. A meglévő ügyfeleket e-mailben értesítik a változásokról.
„A Netflix az elmúlt években sokat fektetett be új sorozatokba és filmekbe, és a készülő produkciók listája lenyűgöző. Előfizetőink hamarosan megtekinthetik a Squid Game című sikersorozat 2. évadát (premierje december 26-án), a legendás Forma-1-es pilóta, Ayrton Senna pályafutásáról és életéről szóló hatrészes sorozatot (premierje november 29-én), valamint Gabriel García Márquez A Century of Solitude című művének adaptációját (december 13-án érkezik a platformra)” – idézte a Hitnews.ro cikke az amerikai streamingszolgáltatót.
Az Eurostat frissen közölt statisztikája szerint 2022-ben az Európai Unió lakosságának 65 százaléka nézett tévét online, illetve élvezte a streaming-szolgáltatók gazdag műsorkínálatát.
A Netflix azt követően emeli az árait, hogy a fő riválisai már korábban bejelentették, felosztják a meglévő egyszeri előfizetéseiket, és egyes csomagok a korábbinál drágábbak lesznek.
A SkyShowtime februárban jelentette be, hogy a mindössze egy évvel korábban piacra dobott egységes előfizetését két különböző csomaggal váltja fel, egy Standard, reklámokat is sugárzó (havi 3,99 euróba kerülő) és egy Standard Plus (havi 5,99 euró), amely reklámmentes.
Az új Max platform bevezetésével, amely idén májusban váltotta fel az HBO Maxot Romániában és a legtöbb más piacon, a korábbi egyetlen előfizetést 3 különböző változat dobra piacra: Basic (reklámokkal 4,99 euró), Standard (6,99 euró) és Premium (9,99 euró). A Max emellett extra lehetőséget kínál ügyfeleinek a sportesemények élő megtekintésére – ez további 3 euróba kerül havonta).
A többi szolgáltató után a Netflix is lépett
Fotó: Pixabay
A Disney+ augusztusban jelentette be, hogy megszünteti a romániai ügyfelek számára kínált 36,99 lejes egyszeri előfizetését, és helyette Standard (29,99 lej/hó) és Prémium (49,99 lej/hó) előfizetést kínál. A kettő közötti különbség a képminőségben és az egy előfizetésen belül egyszerre használható készülékek számában van.
Az előfizetések módosításának a hulláma a globális streamingpiac átalakulása közepette következett be, hogy a koronavírus-világjárvány idején tapasztalt robbanásszerű növekedés után korlátozások feloldása után elhalványult.
Ezt tetézte a sok országban galoppozó infláció, valamint az Amazon Prime Video és az Apple TV+ részéről érkező konkurencia, amelyek az elmúlt években hatalmas összegeket szántak eredeti filmek és sorozatok gyártására, hogy „kicsípjenek” a hagyományos szereplők piaci részesedéséből.
Mintegy 200 ezer előfizetővel lett kevesebb felhasználója a Netflix streamingszolgáltatónak az idei első negyedévben, és arra számítanak, hogy további kétmilliót veszítenek a második negyedévben.
Az idei év első tíz hónapjában 3,18 milliárd kilowattóra (kWh) villamos energiát termeltek a fotovoltaikus erőművek, ami 55,1 százalékkal több a tavalyi év ugyanezen időszakában jegyzettnél – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nemcsak itthon, hanem európai viszonylatban is döbbenetes magasságokban a kolozsvári albérletárak: a kincses város egy felmérés szerint uniós éllovas, ha az átlagfizetéshez viszonyítjuk egy belvárosi kis lakás bérleti díját.
Az idei első tíz hónapban 24,21 milliárd euró volt a folyó fizetési mérleg hiánya, ami növekedést jelent a 2023 azonos időszakában jegyzett 18,45 milliárd euróhoz képest – vont mérleget pénteken a Román Nemzeti Bank (BNR).
2024 harmadik negyedévében az előző három hónaphoz képest 0,6 százalékponttal 5,6 százalékra nőtt a munkanélküliségi ráta Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adatsoraiból.
Idén októberben szeptemberhez képest 40 lejjel (0,8 százalékkal) 5268 lejre nőtt a romániai nettó átlagbér – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Partneri együttműködést kötött az ország legnagyobb pénzintézetével, a Transilvania Bankkal a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT), amely az elmúlt hét végén tartotta tisztújító küldöttgyűlését Kolozsváron.
Szerda esti Facebook-bejegyzése szerint Sebastian Burduja energiaügyi miniszter arra törekszik, hogy a 2025. április elseje utáni energiaszámlák ne terheljék meg jelentősen a háztartások költségvetését.
Törölte a képviselőház szerdai ülésén a 2024/32-es sürgősségi kormányrendeletet jóváhagyó törvény tervezetéből azt az előírást, amely energiatárolásra kötelezte volna a napelemet telepített áramtermelő-fogyasztókat.
A romániai munkáltatók 76 százaléka mondta azt, hogy karácsonyra különböző juttatásokkal készül kedveskedni alkalmazottainak egy friss felmérés szerint.
Romániát „nagymértékű” áramkimaradások veszélye fenyegeti az energiaimporttól való fokozott függőség miatt – kongatta meg a vészharangot az energiaügyi minisztérium.
szóljon hozzá!