Fotó: Facebook/STIHL
A nagyváradi ipari parkok történetének legnagyobb beruházásával, 125 millió euróból épít gyárat a Borsi úti létesítményben a német Stihl – a 14,7 hektáros terület haszonbérbe adását keddi ülésén fogadta el a Körös-parti város önkormányzata. A termelés 2024-ben 150 alkalmazottal kezdődhet el.
2022. június 29., 08:322022. június 29., 08:32
Florin Birta, Nagyvárad polgármestere az Ebihoreanul.ro helyi portálnak elárulta, a tárgyalások már nyolc évvel ezelőtt elkezdődtek, és titokban zajlottak. Premiernek számít amúgy, hogy a beruházó Stihl Power Tools vállalat titoktartási szerződést íratott alá a tárgyalásban résztvevő felekkel. Ez az oka annak is, hogy
Az elöljáró elmondása szerint különben a Stihl képviselői több kolozsvári, váradi, temesvári és tordai helyszínt is megtekintettek, mielőtt a Borsi úti ipari parkra esett volna a választásuk, sőt, két meg nem nevezett külföldi város is versenyben volt. „Várad mellett szólt, hogy be van kapcsolva az autópálya-hálózatba, jó a földrajzi fekvése, és megfelelőek a körülmények az ipari parkokban” – fogalmazott Birta, aki szerint a befektető mielőbb meg is szeretné kezdeni az építkezést.
A polgármester ugyanakkor közölte: a német vállalat képviselőinek becslése szerint a termelés 2024 nyarán kezdődhet el, és
Florin Birta kitért arra is, hogy a nagyváradi ipari parkokban mostanáig összesen 420 millió euró értékű beruházás valósult meg,
A toplistán találjuk még 30–30 millió eurós beruházással a Plexust és a Nidecet, a Faist Faist Mekatronic pedig 23 millió euróból valósította meg telephelyét.
Az 1926-ban a németországi Waiblingenben Andreas Stihl által alapított vállalat motorfűrészek és magassági ágnyesők, motoros fűszegélynyírók és kaszák, sövénynyírók és sövényvágók, fúvó- és szívógépek, permetezőgépek és kézi permetezők, valamint vágótárcsás gépek, talajfúrók gyártásával foglalkozik. Világszerte több mint 160 országban van jelen.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!