Fotó: Facebook/STIHL
A nagyváradi ipari parkok történetének legnagyobb beruházásával, 125 millió euróból épít gyárat a Borsi úti létesítményben a német Stihl – a 14,7 hektáros terület haszonbérbe adását keddi ülésén fogadta el a Körös-parti város önkormányzata. A termelés 2024-ben 150 alkalmazottal kezdődhet el.
2022. június 29., 08:322022. június 29., 08:32
Florin Birta, Nagyvárad polgármestere az Ebihoreanul.ro helyi portálnak elárulta, a tárgyalások már nyolc évvel ezelőtt elkezdődtek, és titokban zajlottak. Premiernek számít amúgy, hogy a beruházó Stihl Power Tools vállalat titoktartási szerződést íratott alá a tárgyalásban résztvevő felekkel. Ez az oka annak is, hogy
Az elöljáró elmondása szerint különben a Stihl képviselői több kolozsvári, váradi, temesvári és tordai helyszínt is megtekintettek, mielőtt a Borsi úti ipari parkra esett volna a választásuk, sőt, két meg nem nevezett külföldi város is versenyben volt. „Várad mellett szólt, hogy be van kapcsolva az autópálya-hálózatba, jó a földrajzi fekvése, és megfelelőek a körülmények az ipari parkokban” – fogalmazott Birta, aki szerint a befektető mielőbb meg is szeretné kezdeni az építkezést.
A polgármester ugyanakkor közölte: a német vállalat képviselőinek becslése szerint a termelés 2024 nyarán kezdődhet el, és
Florin Birta kitért arra is, hogy a nagyváradi ipari parkokban mostanáig összesen 420 millió euró értékű beruházás valósult meg,
A toplistán találjuk még 30–30 millió eurós beruházással a Plexust és a Nidecet, a Faist Faist Mekatronic pedig 23 millió euróból valósította meg telephelyét.
Az 1926-ban a németországi Waiblingenben Andreas Stihl által alapított vállalat motorfűrészek és magassági ágnyesők, motoros fűszegélynyírók és kaszák, sövénynyírók és sövényvágók, fúvó- és szívógépek, permetezőgépek és kézi permetezők, valamint vágótárcsás gépek, talajfúrók gyártásával foglalkozik. Világszerte több mint 160 országban van jelen.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
Az inflációkövető emelés helyett az alkohol jövedéki adójának rögzített menetrend szerinti fokozatos növelését kérte hétfőn közzétett nyílt levelében a fontosabb romániai szeszesital-gyártókat és -importőröket tömörítő Spirits Románia szövetség.
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
Indokolatlannak és „rendkívül károsnak” tartja a Romalimenta Élelmiszeripari Munkáltatói Szövetség a kormánynak az árréskorlátozások kiterjesztésére vonatkozó szándékát.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
szóljon hozzá!