Fotó: Facebook/STIHL
A nagyváradi ipari parkok történetének legnagyobb beruházásával, 125 millió euróból épít gyárat a Borsi úti létesítményben a német Stihl – a 14,7 hektáros terület haszonbérbe adását keddi ülésén fogadta el a Körös-parti város önkormányzata. A termelés 2024-ben 150 alkalmazottal kezdődhet el.
2022. június 29., 08:322022. június 29., 08:32
Florin Birta, Nagyvárad polgármestere az Ebihoreanul.ro helyi portálnak elárulta, a tárgyalások már nyolc évvel ezelőtt elkezdődtek, és titokban zajlottak. Premiernek számít amúgy, hogy a beruházó Stihl Power Tools vállalat titoktartási szerződést íratott alá a tárgyalásban résztvevő felekkel. Ez az oka annak is, hogy
Az elöljáró elmondása szerint különben a Stihl képviselői több kolozsvári, váradi, temesvári és tordai helyszínt is megtekintettek, mielőtt a Borsi úti ipari parkra esett volna a választásuk, sőt, két meg nem nevezett külföldi város is versenyben volt. „Várad mellett szólt, hogy be van kapcsolva az autópálya-hálózatba, jó a földrajzi fekvése, és megfelelőek a körülmények az ipari parkokban” – fogalmazott Birta, aki szerint a befektető mielőbb meg is szeretné kezdeni az építkezést.
A polgármester ugyanakkor közölte: a német vállalat képviselőinek becslése szerint a termelés 2024 nyarán kezdődhet el, és
Florin Birta kitért arra is, hogy a nagyváradi ipari parkokban mostanáig összesen 420 millió euró értékű beruházás valósult meg,
A toplistán találjuk még 30–30 millió eurós beruházással a Plexust és a Nidecet, a Faist Faist Mekatronic pedig 23 millió euróból valósította meg telephelyét.
Az 1926-ban a németországi Waiblingenben Andreas Stihl által alapított vállalat motorfűrészek és magassági ágnyesők, motoros fűszegélynyírók és kaszák, sövénynyírók és sövényvágók, fúvó- és szívógépek, permetezőgépek és kézi permetezők, valamint vágótárcsás gépek, talajfúrók gyártásával foglalkozik. Világszerte több mint 160 országban van jelen.
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
szóljon hozzá!