Fotó: Pro Infrastruktúra Egyesület
Miután a Szászváros–Nagyszeben-autópályán korábban volt már egy „úszó sztráda”, most egy „repedt sztrádát” fedezett fel a Pro Infrastruktúra Egyesület. A közlekedésügyi miniszter szerint az építési határidőt be fogják tartani.
2017. szeptember 26., 12:302017. szeptember 26., 12:30
2017. szeptember 26., 12:312017. szeptember 26., 12:31
Földcsuszamlás rongálta meg az észak- és a dél-erdélyi autópályát összekötő, A10-es jelzésű, Torda–Szászsebes-sztráda nyomvonalát – derül ki a Pro Infrastruktúra Egyesület felvételeiből.
„Pár nappal ezelőtt jelentettem be, hogy a Szászsebes–Torda-autópálya 4-es szakaszán, amelyet a Porr cég épít, csúnya földcsuszamlás történt, amely nemcsak az egyik árok töltését rongálta meg, hanem az épülő autópálya kijelölt nyomvonalában is kárt tett. Csütörtökön készítettünk egy légi felvételt erről a szakaszról.
legalábbis annyira, hogy a forgalom korlátozások nélkül és teljes biztonságban megindulhasson” – olvasható a Pro Infrastruktúra Egyesület Facebook-oldalán.
Rámutatnak, számukra nem világos, hogyan fogják a bürokratikus problémákat megoldani, amelyeket ez a földcsuszamlás okoz, és abban sem biztosak, hogy a hatóságok is elég motiváltak-e, és képesek lesznek-e a mozgósításra.
– ecsetelik a felmerülő problémákat a sztrádaépítéseken felmerülő visszásságokra rendszeresen rávilágító, és az autópálya-építések sebességét folyamatosan nyomon követő egyesület képviselői.
A közzétett felvételeken valóban nagy kiterjedésű földcsuszamlás látszik, amely az autópályát is érinti. A szintkülönbség olyan nagy, hogy egy kamionnak csak nagy nehézségek árán sikerül átjutnia a szakaszon.
Răzvan Cuc közlekedésügyi miniszter azonban biztos abban, hogy az átadás nem fog késni. „A vállalkozó megígérte, hogy az érintett szakaszon nem fog csúszni az átadás, vagyis 2017 végére készen lesz. Egy szerdai, a fejlesztési régiók európai parlamenti képviselőivel közösen tartott bukaresti ülésen is ismételten vállalták a határidőt, úgyhogy meggyőződésem, hogy minden problémát hasznos időben elhárítanak” – nyilatkozta Cuc a Mediafax hírügynökség megkeresésére.
Az A10-es jelzésű, Szászsebes–Torda autópálya építését négy szakaszra bontották. A földcsuszamlás által érintett szakasz a 4-es számú, 16,3 kilométeres táv, Marosdécse és Torda között. A szerződéseket még 2014 áprilisában aláírták a kivitelezőkkel, és a munkálatokkal eredetileg már 2016 márciusában végezni kellett volna.
A 4. szakaszt a Porr Construct Kft. építi, a szerződés értéke 470 millió lej. Mint ismeretes, Romániában korábban volt egy „úszó autópálya” is: a hatóságok a Nagyszeben–Szászváros-autópálya 3-as szakaszán, a 60-as kilométernél 10 méteres mélységben vizet találtak. A szakaszt a 2014-es választási kampány kellős közepén, Victor Ponta akkori miniszterelnök és Ioan Rus miniszter jelenlétében adták át.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!