Képünk illusztráció
Fotó: rmdsz.ro
Az Országos Helyreállítási Terv keretében az Európai Beruházások és Projektek Minisztériuma 347,5 millió euróval támogatja a vállalkozások digitalizációját. A mikro-, kis- és középvállakozások akár 100 000 eurós támogatást is kaphatnak, melyet digitalizációval kapcsolatos beruházásokra költhetnek.
2022. október 05., 19:142022. október 05., 19:14
„A gazdasági helyzet az utóbbi időben sajnos nem kedvezett a technológiai fejlődésnek. A vállalkozásoknak a talpon maradás is nehéz volt, a digitalizációra nagyon kevesen tudtak költeni. Mi abban akarjuk támogatni a kis- és középvállalkozásokat, hogy gyorsabban, hatékonyabban dolgozzanak, automatizálják a gyártási és szolgáltatási folyamatokat, így bővítsék a termékskálát. Úgy gondoljuk, hogyha ezt a folyamatot felgyorsítjuk, és támogatjuk a digitalizációs folyamatokat, nő a versenyképesség, és a vállalkozások új munkahelyeket hozhatnak létre” – nyilatkozta Hegedüs Csilla RMDSZ-es államtitkár.
A szövetség közleménye szerint a digitalizáció kihívást jelent sok vállalkozás számára, viszont számos lehetőséget és előnyt is nyújt. A vállalkozások digitális platformokon keresztül bővíthetik piacra jutásukat, közösségi kommunikációs platformok és digitális ügyfélszolgálatok segítségével javíthatják ügyfélkapcsolataikat.
A kis- és középvállalkozások esetében szükséges a 10%-os önrész megléte. A megpályázható összeg függ a vállalkozás nagyságától:
szoftverlicencek megvásárlása, adatfelhő vásárlás, automatizálás és robotizálás, internet, mesterséges intelligencia rendszerek vásárlása, weboldalak létrehozása, munkatársak képzése informatikai eszközök használatára, tanácsadás/elemzés a kkv-k szükséges műszaki megoldásainak azonosítására. A projektek megvalósítása, kivitelezése 2025.június 30-ig tart.
A közvitára bocsátott pályázati útmutatóval kapcsolatban november 4-ig lehet benyújtani módosítási javaslatokat. A pályázati útmutató megtalálható a minisztérium honlapján.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!