Képünk illusztráció
Fotó: rmdsz.ro
Az Országos Helyreállítási Terv keretében az Európai Beruházások és Projektek Minisztériuma 347,5 millió euróval támogatja a vállalkozások digitalizációját. A mikro-, kis- és középvállakozások akár 100 000 eurós támogatást is kaphatnak, melyet digitalizációval kapcsolatos beruházásokra költhetnek.
2022. október 05., 19:142022. október 05., 19:14
„A gazdasági helyzet az utóbbi időben sajnos nem kedvezett a technológiai fejlődésnek. A vállalkozásoknak a talpon maradás is nehéz volt, a digitalizációra nagyon kevesen tudtak költeni. Mi abban akarjuk támogatni a kis- és középvállalkozásokat, hogy gyorsabban, hatékonyabban dolgozzanak, automatizálják a gyártási és szolgáltatási folyamatokat, így bővítsék a termékskálát. Úgy gondoljuk, hogyha ezt a folyamatot felgyorsítjuk, és támogatjuk a digitalizációs folyamatokat, nő a versenyképesség, és a vállalkozások új munkahelyeket hozhatnak létre” – nyilatkozta Hegedüs Csilla RMDSZ-es államtitkár.
A szövetség közleménye szerint a digitalizáció kihívást jelent sok vállalkozás számára, viszont számos lehetőséget és előnyt is nyújt. A vállalkozások digitális platformokon keresztül bővíthetik piacra jutásukat, közösségi kommunikációs platformok és digitális ügyfélszolgálatok segítségével javíthatják ügyfélkapcsolataikat.
A kis- és középvállalkozások esetében szükséges a 10%-os önrész megléte. A megpályázható összeg függ a vállalkozás nagyságától:
szoftverlicencek megvásárlása, adatfelhő vásárlás, automatizálás és robotizálás, internet, mesterséges intelligencia rendszerek vásárlása, weboldalak létrehozása, munkatársak képzése informatikai eszközök használatára, tanácsadás/elemzés a kkv-k szükséges műszaki megoldásainak azonosítására. A projektek megvalósítása, kivitelezése 2025.június 30-ig tart.
A közvitára bocsátott pályázati útmutatóval kapcsolatban november 4-ig lehet benyújtani módosítási javaslatokat. A pályázati útmutató megtalálható a minisztérium honlapján.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!