Fotó: Facebook/SW Umwelttechnik
A magyar és román piacnak köszönhetően nőtt az osztrák SW Umwelttechnik építőipari vállalat értékesítési árbevétele 2023-ban, üzemi eredménye és nyeresége azonban kissé csökkent – derül ki a cég honlapján pénteken publikált éves jelentésből.
2024. április 12., 15:222024. április 12., 15:22
A bécsi tőzsdén jegyzett karintiai SW Umwelttechnik vállalat egyértelműen megérezte az ausztriai építőipari visszaesés hatásait, és 23 százalékkal 13,9 millió euróról 10,7 millió euróra csökkent a belföldi forgalma.
Magyarországon a forgalom 72,1 millió euróra nőtt 2023-ban az előző évi 67,2 millió euróról, Romániában pedig 43,0 millió euróra 38,4 millió euróról.
A csoport üzemi eredménye (EBIT) 15,8 millió euróról 6,3 százalékkal 14,8 millió euróra csökkent, az adózás utáni eredmény pedig 1,9 százalékkal 10,3 millió euróra esett 10,5 millió euróról.
„Az elmúlt 2023-as pénzügyi évet érezhető árdinamika és változatos gazdasági kihívások jellemezték. A kamatlábak jelenlegi alakulása lassulást okoz az építőiparban. A kamatlábak jelentős csökkenése pozitív impulzust indíthatna el az építőipar számára” – idézte a pénteken közzétett 2023-as éves jelentést az MTI.
A cég elsősorban a következő öt évben a romániai közlekedési, energetikai és egészségügyi ágazatokban várható nagyberuházásokhoz fűz nagy reményeket üzletmenetére vonatkozóan.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!