Akár tízszer drágábbak is lehetnek az ajánlatok, mint két évvel ezelőtt
Fotó: Székelyhon
Nem látszik a vége az energiaárak vágtázó emelkedésének: a napokban újabb drágításokat jelentettek be a legnagyobb szolgáltatók, egy kilowattnyi földgáz ára ezzel már a 60 banis szintet is meghaladja náluk.
2022. május 31., 14:472022. május 31., 14:47
Másfél évvel ezelőtt akár 7 baniért is hozzá lehetett jutni a földgázból származó energiához, így az emelkedés most már lassan tízszeres azóta. Az állami ársapkának köszönhetően a lakosság ennek csak egy részét érzi, de a számlák az ő esetükben is kezdenek a kifizethetőség szintje fölé emelkedni. Mindennek legfőbb oka, az orosz–ukrán háború vége sem látszik még, az uniós szankciók következtében a világpiaci árak is csúcsokat döntögetnek.
Melyek az elmúlt hónapok tapasztalatai, milyen intézkedések tarthatják szinten leginkább a lakosság életszínvonalát, és melyek segítik a gazdaságot? Meddig tartható fent a jelenlegi állapot? Meddig drágulhatnak még az energiaszámlák, mikor lesz már vége mindennek?
Erről beszélgetünk a Krónika Live kedd esti kiadásában 19 óra 30 perctől Nagy-Bege Zoltánnal, az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság alelnökével. A videópodcast műsorát a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján lehet megnézni.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!