Daniel Tudor Mihalache, Kiskapus polgármestere
Gyalog tervez a fővárosba menni a Szeben megyei Kiskapus polgármestere, Daniel Tudor Mihalache, hogy ily módon hívja fel a központi közigazgatás figyelmét az általa képviselt település súlyos ivóvízgondjaira.
2017. szeptember 14., 11:442017. szeptember 14., 11:44
2017. szeptember 14., 11:472017. szeptember 14., 11:47
Az elöljáró közleményt juttatott el az Agerpres hírügynökséghez, amelyben felidézi, hogy az Európai Unióhoz való csatlakozás egyik feltétele volt a környezetvédelmi problémák rendezése, ezért Románia 11 évvel ezelőtt felvállalta, hogy infrastrukturális befektetéseket valósít meg a két súlyos környezeti gondot jelentő településen: Kiskapuson és Zalatnán. A csatlakozás után azonban a kormány nem ültette gyakorlatba a projekteket.
Daniel Tudor Mihalache közölte: Kiskapus városa jelenleg a környezetvédelmi minisztérium fennhatósága alá tartozó forrásból szerzi be a nyers (szűretlen és tisztítatlan) vizet, a törvény által megszabott áron, vagyis 1000 köbméter nyersvízért 50 lejt fizet.
Mihalache a gyalogos meneteléssel akarja felhívni a kormány és az illetékes hatóságok figyelmét, hogy kötelesek betartani válallásaikat. Tájékoztatása szerint már számos alkalommal járt a fővárosban a város ivóvízgondjainak megoldása érdekében. „Több ezer kilométert tettem meg hiába, mert kormányaink nem értik, milyen fontos a 21. században az ivóvíz, főleg, hogy az európai közösség tagjai vagyunk” – olvasható az elöljáró közleményében.
„Most ismét meg fogom tenni ezt az utat, de nem autón vagy vonaton, hanem gyalog, egy zarándokúton, amit azért vállalok, hogy a hatóságok lehetővé tegyék számunkra a normális életet” – írta Kiskapus polgármestere.
Nagyszeben polgármesteri hivatala együttműködést kötött a román állami vasúttársasággal (CFR) a helyiérdekű vasút (HÉV) beindítása érdekében.
Medvebiztos kukák, szigorú élelmiszer-tárolási szabályok a kempingekben és a medvék fotózás céljából történő csalogatásának visszaszorítása – ez csak néhány módja annak, amivel Kanada sikeresen korlátozza a medvék és az emberek közötti interakciókat.
Idén június 3-ától október 31-éig 103 megbetegedést okozott Romániában a nyugat-nílusi vírus, és 20 haláleset történt – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Több mint 45 millió lej adósságot halmoztak fel a be nem fizetett helyi adók és illetékek révén az aradiak, akik közül minden ötödik tartozik a városkasszának – derül a gazdasági-pénzügyi osztály kimutatásából.
Az Európai Ügyészség (EPPO) csütörtökre virradóra őrizetbe vette Temesváron Dumitru Andreșoit, Románia legnagyobb juhtenyésztőjét, akit „a csobánok királyának” is neveznek.
Kabai József fogtechnikust, Tőkés László első temesvári bizalmasát a Securitate is beszervezte, de helyzetét a lelkésznek is „meggyónta”, és úgy próbált egyensúlyozni, hogy a politikai rendőrséget se haragítsa magára, de Tőkés ellenállását is segítse.
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány november 1-jén zenés sétát tart a Házsongárdi temetőben, amelynek keretében a kolozsvári sírkertben nyugvó zenészekre, népzenekutatókra, zenetudósokra emlékezik.
Idén is elindította Ne éhezzen senki! elnevezésű kampányát a Solidaris Egyesület, amely Marosvásárhelyen, Kolozsváron és Nagyváradon igyekszik segíteni a rászorulókon.
Elindította téli szezonját a WizzAir, a légitársaság közlése szerint új külföldi célpontokra lehet utazni Kolozsvárról is.
A második világháborúból származó, működőképes tüzérségi bombát találtak a Bihar megyei Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi faluban, a csatornahálózaton végzett munkálatok során.
szóljon hozzá!