Fotó: Pál Árpád
Pénzbírság helyett alaposan megleckéztette a szitabodzai polgármesteri hivatal azt a férfit, aki többzsáknyi szemetet szórt szét a közeli patakparton.
2017. április 26., 12:232017. április 26., 12:23
Nicolae Stoica, a Kovászna megyei település polgármestere elmondta, a nehéz anyagi helyzetben lévő, minimálbérből élő férfi valószínű, nem tudta volna befizetni a pénzbírságot, ezért arra kötelezték, hogy szedje össze a hulladékot, sőt 1,5 kilométeres szakaszon takarítsa meg a Bodza folyó partját. „A rendőrségi nyomozás során azonosítottuk az elkövetőt, de egy bírsággal semmit sem tudtunk volna megoldani. Mindenki jobban jár, ha inkább eltakarítja a szemetet. Így talán egy életre megjegyzi, hogy többé ne szemeteljen” – részletezte az elöljáró, aki nemrég egy nagyszabású takarítókalákát szervezett a község területén.
A szitabodzai férfi még márciusban többzsáknyi szemetet hordott ki a folyó partjára, pillepalackot, konzervet, sörösdobozokat, ruhát, esernyőt, matracot, számlákat és egyéb iratokat dobott ki. Tette azért is meglepő, mert szerződése van a közszállítási vállalattal, és fizeti a szemételhordási díjat, tehát a szemetet ki is tehette volna a kapu elé. Háromszéken egyébként gyakran előfordul, hogy az erdőbe, a patakpartra hordják a szemetet a települések lakói. A megyei környezetvédelmi őrség jelentése szerint tavaly félmillió lejre róttak ki bírságot. A leggyakrabban előforduló kihágás az volt, hogy a folyóvizeken keresztül szállították a fát, nem váltották ki a különböző környezetvédelmi engedélyeket, vagy a folyók, patakok mellé hordták a hulladékot.
Csákány László, a Szemerja-Görgő Közbirtokosság elnöke is megelégelte, hogy évről évre rengeteg hulladékot gyűjtenek össze az erdőkből, ezért az elmúlt év végén több kerekasztal-beszélgetést kezdeményezett, hogy találjanak megoldást a szemetelők megfékezésére. Arra jutottak, hogy a nevelésre kell nagyobb hangsúlyt fektetni, hiszen a szemetelés megfékezését szolgáló törvények ellentmondásosak, közben pedig, amint Csákány fogalmazott, „elviselhetetlen az erdőkben a hulladékmennyiség”.
Idén a hagyományos időponttól eltérően, november 10-én tartják a papjelöltek befogadásának szertartását Gyulafehérváron.
Büntetőeljárást indított a rendőrség egy 37 éves vajdahunyadi férfi ellen, aki egy airsoft pisztollyal próbált ráijeszteni valakire – közölte szerda este a Hunyad megyei rendőrség.
Gyógyszerhiánnyal, illetve a gyógyszerárak elszabadulásával riogatnak a szakmai szervezetek, miután az EU új irányelve új környezetvédelmi intézkedéseket követel a gyógyszergyártóktól. Szakemberrel jártuk körül a romániai gyógyszerpiac anomáliáit.
Orosz Krisztofer Levente személyében magyar alpolgármestere van Máramarosszigetnek.
Az Arad Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) alkalmazottainak több mint 80 százaléka szerdán kétórás japán sztrájkba lépett, béremelést követelve.
A kistermelők háztáji zöldség- és gyümölcsfeldolgozását támogatja az országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság új rendelet-tervezete, amely minimálisra csökkenti az élelmiszer-biztonsági engedély megszerzéséhez kapcsolódó bürokráciát.
Életét vesztette egy fiatalember, egy másik pedig súlyosan megsérült kedden a Fehér megyei Borosbocsárdon végzett patakmeder-megerősítési munkálatok közben.
Légpuskákat, pisztolyt, íjat, nyílvesszőket és éles töltényeket találtak egy 64 éves férfi halmágycsúcsi lakásán az aradi rendőrök. Az engedély nélkül tartott fegyverek miatt 60 napra hatósági felügyelet alá helyezték.
Összesen 22 ezer munkásra lesz szükség az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és a Neamţ megyei Pipirig közötti 116 kilométer hosszú hegyvidéki szakaszának megépítéséhez.
Gyulafehérváron a Szent Mihály-székesegyház és az érseki palota előtti téren dr. Kovács Gergely érsek megáldotta a régi templom megjelölt helyét – közölte a Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség.