Sorin Grindeanu miniszter (jobbra) is aláírta a szerződést
Fotó: Facebook/Sorin Grindeanu
A szállításügyi miniszter, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezetője és a kivitelező pénteken aláírták Temesváron a szerződést a Lugos–Déva-autópálya Marzsina (Margina) és Holgya (Holdea) közötti szakaszának megtervezésére és kivitelezésére.
2022. október 14., 14:582022. október 14., 14:58
2022. október 14., 16:002022. október 14., 16:00
A 9,13 kilométer hosszú sztrádaszakasz finanszírozása az országos helyreállítási terven (PNRR) keresztül történik, a kivitelezési határidő 2026 augusztusa. A szakaszon két kilométer hosszan alagutakat kell fúrni.
„Az UMB egy rendkívül komoly cég, amely minden szerződésnél betartotta az összes határidőt. Dicséretes, hogy egy romániai vállalat ilyen szinten dolgozik, az általa biztosított színvonal arra kényszeríti a többi vállalkozást, hogy jobban dolgozzanak” – jelentette ki az Agerpres szerint Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter.
Újságírói kérdésre azt is megjegyezte, hogy Románia az egyedüli EU-tagállam, amelyben a kormánynak gondja volt rá, hogy a nagyberuházások ne akadjanak el az égbe szökő energia- és építőanyagárak miatt. A kormány vállalta, hogy a szerződésben rögzített összeget kipótolja az árnövekedések összegével.
befejezése után felszabadul a jelenleg rendkívül zsúfolt 68A jelzésű országút – jelezte az Agerpres hírügynökség.
A dél-erdélyi A1-es autópályából a magyar–román államhatártól Nagyszebenig csupán a Marzsina és Holgya közötti kilenc kilométeres szakasz nem épült meg. Az alagutakat is magában foglaló, problémás hegyi szakasznak 2016-ra kellett volna megépülnie, de a román állam felbontotta a szerződést az olasz építővel, amely 2013-ban elnyerte a munkát.
Az útépítést hosszú ideig a környezetvédelmi engedély hiánya késleltette – emlékeztet az MTI. A tervezés kezdeti szakaszában ugyanis nem voltak tekintettel arra az EU-s követelményre, hogy a hegyes, erdős szakaszon biztosítani kell az átjárását a vadállatok számára a pálya két oldala között. Ennek a követelménynek végül azzal sikerült érvényt szerezni, hogy az út egy részét alagútba vezették.
Az aradi magyar oktatás háttérintézményeként működő Alma Mater Alapítvány a diákság és a tanintézmény támogatása mellett idén is folytatja a közösségi programok szervezését, melyek az aradi magyarság egészéhez szólnak.
Az évszázad fagykáraként éli meg sok partiumi gazda az elmúlt egy hét éjszakai fagyhullámát, ami tönkretette az idei barack- és cseresznyetermést, de súlyosan károsította a szilva, alma, körte és egyéb gyümölcsfajta termését is.
A raklapokon vagy egyenesen a földön őrzött növényvédő szereket Barza (Bârsa) községben, egy cég telephelyén találták.
Egy nap alatt 115 ezer lejre bírságoltak meg gyorshajtókat a Bihar megyei rendőr-főkapitányság egyenruhásai. A Speedmarathon nevű európai rendőrségi akció egész héten folytatódik.
Meghosszabbította csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a Románia nagy részére kiterjedő, rossz időre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat.
A barnamedvék száma Romániában jelenleg 10 419 és 12 770 közé tehető, miközben az optimális egyedszám 4000 lenne – nyilatkozta csütörtökön Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
Hivatali visszaélés miatt vádat emelt az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Székelyudvarhely korábbi polgármestere, Gálfi Árpád ellen – közölte csütörtökön a vádhatóság.
Aláírták a Szilágynagyfalu–Vaskapu-sztrádaszakasz kivitelezési szerződését, amivel lezárult az észak-erdélyi autópálya közbeszerzési eljárása.
A férfit maffiamódszerekkel végezték ki 2021 májusában: bombát szereltek az autójába, és a robbantásban életét vesztette, gépkocsija megsemmisült.
Kitettek magukért Erdély rajongói Románia legrangosabb turisztikai megmérettetésén: bár az Év úti célja verseny idei fődíját a Duna-delta vitte el, egy kivétellel minden kategóriában erdélyi célpont, köztük több magyar kötődésű település lett az első.
szóljon hozzá!