A szervezők szerint emberek nélkül a Vásárhelyi Forgatag nem tudja azt a célt szolgálni, ami miatt nyolc évvel ezelőtt életre hívták
Fotó: Haáz Vince
Újabb fesztivált mondtak le a koronavírus-járvány miatt: a Vásárhelyi Forgatag szervezői kedden közleményben tájékoztattak arról, hogy mégsem tartják meg a megszokott augusztus végi időpontról eredetileg a szeptember 11–13. időszakra halasztott eseményüket.
2020. augusztus 25., 09:312020. augusztus 25., 09:31
„Mégsem lesz idén Vásárhelyi Forgatag. Több tucat gyűlés, programszervező találkozó és a közegészségügyi hatóságokkal való egyeztetés után hoztuk meg a döntést: a nyolcadik Vásárhelyi Forgatagot nem szervezzük meg” – áll a Krónikához eljuttatott közleményükben.
Mint emlékeztetnek, bár a fesztiválszervezők sorra jelentették be, hogy idén nem rendezik meg nagy tömegeket megmozgató rendezvényüket, ők sokáig nem akartak lemondani a Vásárhelyi Forgatagról.
Számos forgatókönyvvel készültünk: minimális közönség, regisztráció, élő közvetítés, távolságtartás. A Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság illetékeseinek véleményét is megismerve, valamint más rendezvényszervezők tapasztalataira hagyatkozva hoztuk meg a döntést” – közölték a szervezők.
A legfontosabbnak az emberek biztonságát, egészségének megőrzését tartjuk. A forgatagozók, vagyis az emberek nélkül a Vásárhelyi Forgatag nem tudja azt a célt szolgálni, ami miatt nyolc évvel ezelőtt életre hívtuk” – hangsúlyozza a közlemény.
A szervezők egyúttal bejelentették azt is, hogy amint a járványhelyzet enyhül és a közegészségügyi szabályozások lehetővé teszik, évközben igyekeznek „pótolni az elmaradt találkozásokat, programpontokat”.
Nem alszik jobban Hegedüs Csilla, amióta a volt kormányfőhelyettes, miniszter, álamtitkár szakított a politikával, és a többmilliárd eurós uniós támogatásokat „helyben” kezelő Északnyugati Regionális Fejlesztési Ügynökség vezetőségében vállalt szerepet.
Magyar–román együttműködésről, autonómiáról, az erdélyi magyar pártok együttműködéseinek lehetőségeiről is szó esett a Kolozsvári Magyar Napok szerdai beszélgetésén, a Főtér23 nevű helyszínen.
Naponta kétszer étkeztek, egy tálból ettek „húst hússal” és mártásokkal, „márkás” anyagokból varratott ruhákat viseltek, olvasni, írni, számolni és zenélni tanultak a középkori Magyarország nemes családjainak tagjai és városi polgárai.
Június elseje és augusztus 20. között 112 esetben riasztották az Arad megyei katasztrófavédelmi felügyelőséget tarló- és bozóttüzekhez, és összesen mintegy 250 hektárnyi területen kellett megfékezniük a lángokat a tűzoltóknak.
Szent István királynak, az Erdélyi Ferences Rendtartomány névadójának ünnepén tette le első fogadalmát a csíksomlyói kegytemplomban Tölgyesi Kristóf, rendi nevén Teofil testvér.
Három kontinens közel 300 táncosa színesítette az augusztus 20-ai nemzeti ünnep kincses városi programjait. A 26. Szent István-napi Néptánctalálkozó keretében elkísértük a Heltai Alapítványtól a Főtérig népviseletben felvonuló csoportokat.
Felújítják és korszerűsítik a nagyszebeni és a temesvári vasutas (CFR) kórházat – jelentette be a szerdai kormányülésen Marcel Ciolacu.
Újabb, kánikulára és légköri labilitásra vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amelyek csaknem a teljes országra érvényesek.
Miután már szombat óta kézműves és háztáji termékek vására várja a nagyváradiakat, a környékbelieket, valamint a városban és a környező fürdőkben turistáskodókat, kedden és szerdán igazi ünnepi hangulat lett úrrá a városközpontban.
Az előző évek gyakorlatához hasonlóan kedden este is piros-fehér-zöld díszkivilágítással köszöntötte a magyarokat az államalapítás ünnepe alkalmából a brassói önkormányzat. A gesztus heves indulatokat váltott ki nacionalista románok részéről.
szóljon hozzá!