Fotó: Rostás Szabolcs
Hamarosan rajtol Románia legnagyobb ingatlanberuházása: Transilvania Smart City néven egy okos városnegyed épül Kolozsváron, amely tulajdonképpen városként fog működni a városban.
2020. december 11., 08:542020. december 11., 08:54
A 700 millió eurót meghaladó befektetés keretében 10 ezer lakást, egy plázát, több oktatási intézményt, több szupermarketet, egy szállodát, egy szállodai rendszerben kiadott lakásokat tartalmazó tömböt, számos irodahelyiséget, konferenciatermeket, több parkot alakítanak ki.
A Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint a munkálatok már januárban elrajtolnak, miután a beruházó már megkapta az engedélyt az övezeti területrendezési tervhez, és
Az építkezés első szakaszában három hektáron kezdenek el januárban dolgozni, itt 800 lakás, egy aparthotel, egy bölcsőde, több bolt, kávézó, vendéglők, tornaterem, bank épül, és egy parkot is kialakítanak. A munkálatok a tervek szerint 18–24 hónapig tartanak.
Az elmúlt hónapokban teljesen megváltozott a kolozsvári ingatlanpiac, eltűntek a befektetők, viszont nőtt a kereslet a saját használatra vásárolt lakások iránt. A bérlemények piacán ma már sokkal több a kiadó lakás, mint a bérlő. A legkevésbé az árak változtak.
A Transilvania Smart City-t egy kisvárosként képzelik el, amelyben elektromos buszok közlekednek, a sofőrök az okostelefonokon követhetik, hol találnak üres parkolóhelyet, és szenzorok monitorozzák a légszennyezés és a zaj szintjét.
A tervekben két tó, egy szabadtéri amfiteátrum, spa, kül- és beltéri medence is szerepel. A városrésznek saját biztonsági rendszere lesz.
Temesváron, sőt Bukarestben is egyszerűbb saját otthonhoz jutni, mint a kincses városban.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
szóljon hozzá!