Fotó: Rostás Szabolcs
Hamarosan rajtol Románia legnagyobb ingatlanberuházása: Transilvania Smart City néven egy okos városnegyed épül Kolozsváron, amely tulajdonképpen városként fog működni a városban.
2020. december 11., 08:542020. december 11., 08:54
A 700 millió eurót meghaladó befektetés keretében 10 ezer lakást, egy plázát, több oktatási intézményt, több szupermarketet, egy szállodát, egy szállodai rendszerben kiadott lakásokat tartalmazó tömböt, számos irodahelyiséget, konferenciatermeket, több parkot alakítanak ki.
A Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint a munkálatok már januárban elrajtolnak, miután a beruházó már megkapta az engedélyt az övezeti területrendezési tervhez, és
Az építkezés első szakaszában három hektáron kezdenek el januárban dolgozni, itt 800 lakás, egy aparthotel, egy bölcsőde, több bolt, kávézó, vendéglők, tornaterem, bank épül, és egy parkot is kialakítanak. A munkálatok a tervek szerint 18–24 hónapig tartanak.
Az elmúlt hónapokban teljesen megváltozott a kolozsvári ingatlanpiac, eltűntek a befektetők, viszont nőtt a kereslet a saját használatra vásárolt lakások iránt. A bérlemények piacán ma már sokkal több a kiadó lakás, mint a bérlő. A legkevésbé az árak változtak.
A Transilvania Smart City-t egy kisvárosként képzelik el, amelyben elektromos buszok közlekednek, a sofőrök az okostelefonokon követhetik, hol találnak üres parkolóhelyet, és szenzorok monitorozzák a légszennyezés és a zaj szintjét.
A tervekben két tó, egy szabadtéri amfiteátrum, spa, kül- és beltéri medence is szerepel. A városrésznek saját biztonsági rendszere lesz.
Temesváron, sőt Bukarestben is egyszerűbb saját otthonhoz jutni, mint a kincses városban.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!