Cáfolja a csíkszentkirályi Hargita Gyöngye ásványvíz-palackozó vezetősége, hogy termékük baktériummal fertőzött és az egészségre káros. Az illetékesek hétfőn közleményben jelezték, hogy a közegészségügyi igazgatóság júniusban ellenőrzést tartott a székelyföldi cégnél, és semmiféle rendellenességet nem talált a palackozott vízzel kapcsolatban, így a vállalat nem kapott sem figyelmeztetést, sem bírságot.
2013. augusztus 12., 17:512013. augusztus 12., 17:51
2013. augusztus 12., 17:542013. augusztus 12., 17:54
A vezetőség hangsúlyozta: az eredmények megfeleltek a romániai és európai uniós törvényi előírásoknak, ezért teljes mértékben elhatárolódnak a múlt heti sajtóinformációktól, miszerint az ország több megyéjében visszavont, mintegy 25 ezer palacknyi ásványvíz Hargita Gyöngye márkájú volt.
Amint arról beszámoltunk, múlt kedden a Digi 24 hírtelevízió a Dâmboviţa megyei egészségügyi igazgatóságra hivatkozva közölte, hogy fertőzés gyanúja miatt a székelyföldi ásványvízből vontak be a hatóságok 27 tonnányit. Az egészségügyi igazgatóságok előzetes vizsgálata alapján a forgalomból kivont vízben antibiotikumokra immúnis baktériumokat találtak, a termék ugyanakkor a megengedettnél jóval magasabb arányú nitrátot és nitritet tartalmazott.
A román napilapok tájékoztatása szerint a vízben lévő baktérium légúti és vizeletfertőzést, vagy akár halálos kimenetelű vérmérgezést is okozhat. A Hargita Gyöngye illetékesei közleményükben hangsúlyozták, hogy a bakteriális fertőzésekre vonatkozó híresztelések nem rájuk vonatkoznak, a hatóságok pedig korábban, a rendszeres ellenőrzések során sem állapítottak meg rendellenességeket.
\"Cégünk jól felszerelt saját laboratóriummal rendelkezik, ahol napi rendszerességgel végzünk több száz fiziko-kémiai és mikrobiológiai elemzést, kezdve a kutakból származó ásványvíz elemzésével, a technológiai folyamatokig és a palackozott késztermékekig. A naponta, óránként végzett elemzések eredményei megfelelnek a romániai törvények előírásainak\" – olvasható a közleményben.
Nem készül el határidőre a Kolozsvár és a román–magyar határ közötti vasúti pálya korszerűsítése és villamosítása, a teljes munkálat befejezése 2027 végére várható – ismerte el a Román Vasúttársaság (CFR) illetékese.
Tudor Giurgiu filmrendező, a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) igazgatója Facebook-oldalán számolt be kedden egy váratlan találkozásról.
UNESCO-busz néven indított szászföldi látnivalókat érintő turistajáratot Erdélyben egy utazási iroda, ellensúlyozandó, hogy a középkori erődtemplomairól híres térség kisebb települései tömegközlekedéssel nehezen megközelíthetők.
A heves esőzések okozta vízszivárgás miatt kedden ideiglenesen bezárták a parajdi sóbányát – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség sajtóirodája.
Kis háromszéki unitárius közösség templomának építését támogatja fellépésével Szabó Balázs magyarországi dalszerző, énekes, a Szabó Balázs Bandája alapítója, aki szerdán este lép fel önálló estjével Sepsiszentgyörgyön.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfő délután újabb elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el négy megyére.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, hűvösebb és melegebb időszakokkal és szinte napi rendszerességű záporokkal – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
A május 4-i megismételt elnökválasztáson az ország polgárai világos és egyértelmű üzenetet küldtek: elég volt a múlt embereiből – változásra van szükség! – fogalmazta meg hétfői közleményében az Erdélyi Magyar Szövetség.
A szavazók csaknem 90 százaléka elutasítja a Marosvásárhellyel szomszédos Koronka községben felmerült lakóparképítési terveket az ügyben vasárnap, a megismételt elnökválasztás első fordulójával egy időben szervezett népszavazás eredményei szerint.
Florin Florian, a Szociáldemokrata Párt (PSD) jelöltje nyerte a vasárnapi időközi polgármester-választást Zilahon.
szóljon hozzá!