2009. március 20., 11:512009. március 20., 11:51
Már az ókorban is tudták, hogy a tej és a méz puhává, simává és tisztává varázsolja a bőrt, akkoriban ugyanis a királynők szamártejben fürödtek és mézmaszkot hordtak. Kleopátra is tudta, mi teszi széppé a bőrét, és ma már tudósok is bebizonyították, hogy a tej és a méz nemcsak belülről, hanem kívülről is szépít. A tej élénkít – ez pedig kellemes kisugárzást és jó közérzetet biztosít. A tej 2000 értékes alkotóelemből áll, köztük tejzsírból, tejfehérjéből és a tejsavból, de vannak még benne létfontosságú vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek is.
A tejen és a mézen kívül rengeteg „ehető” bőrápoló készítmény létezik, például az uborkapakolás. Az uborkalé az arcra kenve önmagában is tápláló, frissítő hatású, de ha száraz a bőr, akkor használjunk arcpakolást. Az uborkát reszeljük le, és a péphez keverjünk margarint vagy étolajat. Ha zsíros, mitesszeres a bőr, akkor a péphez néhány csepp citromot és élesztőt adjunk. Az uborka héját is felhasználhatod a szépséged megőrzése érdekében, hiszen kiváló hidratáló és bőrnyugtató hatású. Csavard vékony pamutkendőbe és tedd a nyakad köré néhány percre. Hasonlóképpen regeneráló hatású, ha uborkaszeletekkel fedjük be a fáradt bőrt, de az uborkalével átitatott vattacsomó is hatékony bőrápoló. A kamillavirág kivonata köztudottan bőrnyugtató, gyógyító, gyulladáscsökkentő hatású, és ideális ápolást nyújt a kiszáradt bőrnek. |
A mézről kutatók kiderítették, hogy magas szőlő- és gyümölcscukor-tartalmának köszönhetően megköti a nedvességet, így megvédi a bőrt a kiszáradástól. Ezenkívül olyan fehérjéket tartalmaz, amelyek ragasztóanyagként épülnek be a bőr szerkezetébe, a méz így serkenti a bőr vérkeringését és kisimítja a bőrt. Otthon is könnyen elkészíthető a szépségelixír, amely jó ellenszere a ráncoknak: két evőkanál tehéntúrót összekeverünk 1 evőkanál enyhén fölmelegített mézzel, és fél óráig hagyjuk hatni.
Ha a fürdővízben szeretnénk élvezni a tej és a méz jótékony hatását, keverjünk össze két evőkanál mézet egy liter langyos tejjel, és öntsük a fürdővízbe. Vigyázzunk, hogy a víz ne legyen túlságosan forró, mert akkor a tej összemegy, ráadásul a vérkeringés is lelassul.
Helyi alapanyagokból elkészíthető ételek versenye várja a benevezőket szerte a Kárpát-medencéből, a kiírást az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete hirdette meg. A versenyzőknek 8 adag ételt kell elkészíteniük a szolnoki döntőben.
Görögország is intézkedéseket tervez foganatosítani, hogy megvédje a gyermekeket a közösségi médiától való függőségtől. Az EU-ban azt fontolgatják, hogy a szabályozásokat unió-szerte kiterjesztik.
Szent Dömötör-napi behajtási hagyományokat elevenítik fel a Hortobágyon, a hétvégén. A rendezvény keretében az érdeklődők a Hortobágyi Nemzet Park Igazgatóság leglátványosabb eseményét a daruvonulást is megtekinthetik szervezett túrák keretében.
A marokkói Fez városában járt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészeti Karának három küldöttje. Lengyelné Püsök Saroltával az észak-afrikai országban látottakról és tapasztaltakról beszélgettünk.
Szeretnéd, ha betörnének az otthonodba? Segítünk! Íme, tíz tipp, miként érheted el, hogy éppen a te ingatlanodra essen a választás – foglalja össze humorosan a magyar rendőrség honlapja, a Police.hu sok ember figyelmetlenségét és nemtörődömségét.
Egy erdei kamera rögzítette a nappal ritkán látható hiúzok szép példányát Suceava megyében. Az európai hiúzállomány legtöbb példánya ma Románia területén él.
Országos kampány keretében népszerűsítik Magyarországon a dinnyefogyasztást. Szakemberek szerint az egyre gyakoribb nyári kánikulai napok idején a görögdinnye a legjobb gyümölcs az elvesztett folyadék mellett az ásványi anyagok pótlására is.
Új kutatást végeztek Dániában, az eredmények szerint a szabadidős képernyőhasználat heti mindössze 3 órára való, drasztikus csökkentése jelentős mértékben javítja a gyermekek közérzetét, mentális egészségét, szociális képességeit.
A Civitas Alapítvány által működtetett Helyénvaló helyi bolt öt éve színesíti térségünk közösségének mindennapjait, hiszen a munkásságuknak köszönhetően rövid ellátási láncokból érkező, egészséges és minőségi alapanyag kerülhetnek családjaink asztalára.
Magas vérnyomást, ízületi fájdalmakat, asztmás betegeknél nehéz légzést, depresszióban szenvedőknél pedig visszaesést okozhat a gyors időjárás-változás. A Krónika által megkérdezett háziorvos szerint kiegészítő kezeléssel a tünetek megszűnnek.