A testmozgás még azoknak is segít távol tartani a súlyos betegségeket és az időskori hanyatlás tüneteit, akik csak a hatvanas éveikben kezdik el az aktív életmódot.
2013. december 06., 20:272013. december 06., 20:27
A British Journal of Sports Medicine szaklapban közzétett egyik kutatás 3500 egészséges embert vizsgált nyugdíjas koruk környékén. Azok, akik valamilyen mozgást végeztek, háromszor nagyobb valószínűséggel maradtak egészségesek a következő nyolc évben, mint az ülő életmódot folytató kortársaik – olvasható a harmonet.hu-n.
A testmozgás a szívbetegség, az agyérgörcs, a diabétesz, az Alzheimer-kór és a depresszió kockázatát is csökkentette. A hatvanas éveikben aktív életmódot kezdő személyek kisebb valószínűséggel tapasztaltak nehézségeket mindennapi tevékenységeikben is, például a mosakodásban vagy az öltözködésben. A nyolcéves utánkövetés kiderítette: a résztvevők egyötöde számított egészségesnek, ami a definíció szerint azt jelentette, hogy nem szenvedtek semmilyen súlyos, krónikus mentális vagy fizikai betegségben. Ez a csoport főként azokból állt, akik egész életükben mozogtak, illetve akik viszonylag újoncnak számítottak az aktív életmódot illetően. Kevés olyan ember tartozott ebbe a csoportba, aki egyáltalán nem mozgott.
A szakértők szerint az az ideális, ha egész életünkben rendszeresen mozgunk, de a későn kezdők is megtapasztalhatják a sport egészségügyi előnyeit. A kutatást vezető dr. Mark Hamer, a University College London munkatársa így nyilatkozott az eredményekről: \"A lényeg az, hogy idősebb korban is folytassuk a mozgást. Talán unalmasan hangzik, de arról van szó, hogy használjuk, vagy elveszítjük. Valóban elveszítjük az előnyöket, ha nem végzünk testmozgást.\" Dr. Hamer azt is hozzátette, hogy a testmozgás nem feltétlenül jelenti az edzőtermet vagy a kocogást; a kertészkedés és a gyaloglás is számít. A brit Egészségügyi Minisztérium ajánlásai szerint minden felnőttnek, beleértve a 65 éven felülieket is, hetente legalább 150 percnyi testmozgást kellene végeznie.
Helyi alapanyagokból elkészíthető ételek versenye várja a benevezőket szerte a Kárpát-medencéből, a kiírást az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete hirdette meg. A versenyzőknek 8 adag ételt kell elkészíteniük a szolnoki döntőben.
Görögország is intézkedéseket tervez foganatosítani, hogy megvédje a gyermekeket a közösségi médiától való függőségtől. Az EU-ban azt fontolgatják, hogy a szabályozásokat unió-szerte kiterjesztik.
Szent Dömötör-napi behajtási hagyományokat elevenítik fel a Hortobágyon, a hétvégén. A rendezvény keretében az érdeklődők a Hortobágyi Nemzet Park Igazgatóság leglátványosabb eseményét a daruvonulást is megtekinthetik szervezett túrák keretében.
A marokkói Fez városában járt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészeti Karának három küldöttje. Lengyelné Püsök Saroltával az észak-afrikai országban látottakról és tapasztaltakról beszélgettünk.
Szeretnéd, ha betörnének az otthonodba? Segítünk! Íme, tíz tipp, miként érheted el, hogy éppen a te ingatlanodra essen a választás – foglalja össze humorosan a magyar rendőrség honlapja, a Police.hu sok ember figyelmetlenségét és nemtörődömségét.
Egy erdei kamera rögzítette a nappal ritkán látható hiúzok szép példányát Suceava megyében. Az európai hiúzállomány legtöbb példánya ma Románia területén él.
Országos kampány keretében népszerűsítik Magyarországon a dinnyefogyasztást. Szakemberek szerint az egyre gyakoribb nyári kánikulai napok idején a görögdinnye a legjobb gyümölcs az elvesztett folyadék mellett az ásványi anyagok pótlására is.
Új kutatást végeztek Dániában, az eredmények szerint a szabadidős képernyőhasználat heti mindössze 3 órára való, drasztikus csökkentése jelentős mértékben javítja a gyermekek közérzetét, mentális egészségét, szociális képességeit.
A Civitas Alapítvány által működtetett Helyénvaló helyi bolt öt éve színesíti térségünk közösségének mindennapjait, hiszen a munkásságuknak köszönhetően rövid ellátási láncokból érkező, egészséges és minőségi alapanyag kerülhetnek családjaink asztalára.
Magas vérnyomást, ízületi fájdalmakat, asztmás betegeknél nehéz légzést, depresszióban szenvedőknél pedig visszaesést okozhat a gyors időjárás-változás. A Krónika által megkérdezett háziorvos szerint kiegészítő kezeléssel a tünetek megszűnnek.
szóljon hozzá!