Kiapadt két közkedvelt gyógyforrás Herkulesfürdőn, a rómaiak által alapított, fénykorát az Osztrák–Magyar Monarchia idején megélt bánsági üdülőhelyen, amely éppen a hévizek uraként is tisztelt istenről kapta a nevét.
Számos erdélyi település, idegenforgalmi célpont húzhat hasznot a klímaváltozás elleni harcból, ugyanis a bukaresti hatóságok a globális felmelegedés veszélyei ismeretében módosítani kívánják az országos turizmusfejlesztési kerettervet.
Jövő héten elkezdődnek a telegai ásványfürdő felújításai munkálatai, a Prahova megyei település polgármestere szerint egy év múlva már meg is nyitják a nagyközönség előtt az ország legnagyobb sótartalmú gyógyfürdőjét.
A Makovecz Imre tervei alapján épült Hagymatikum hazánk és valószínűleg az egész világ legszebb termálfürdője – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Makón. A Hagymatikum az erdélyiek számára is közkedvelt fürdő.
Nemrég jelentette be a román kormány, hogy jelentősen megemeli a nyugdíjasok által igénybe vehető gyógyüdülési utalványok számát és az erre elkülönített összeget.
Több mint 10 millió lejes bevételről és 1,6 millió lejes nyereségről számolt be a Marosújváron tavaly májusban megnyitott kezelő- és üdülőközpontot működtető társaság.
A Kárpát-medencében egyedülállóan református gyülekezeti vállalkozásként működik a gyógyfürdő Hegyközszentmiklóson. Az érmelléki településen a Királyhágómelléki Református Egyházkerület is fürdőt épített.
Románul, magyarul és angolul elérhető digitális térkép mutatja be a romániai a balneológiai erőforrásokat, helyszíneket. Tapasztalataink alapján azonban még korántsem működik tökéletesen, kissé elsiették a bemutatót.
Még jobban kiaknáznák a természet ajándékát Tasnádon: modern élményfürdőt építenének a termálvizes strandjáról nevezetes Szatmár megyei kisvárosban.
Jelentős várakozások előzték, egyúttal nagy figyelem övezte Marosújvár közel 7 millió euróból megépült gyógyfürdőjének elkészültét és megnyitását, az azóta eltelt több mint két hónap pedig elégnek is bizonyult a hiányosságok feltárására.
Az év Fehér megyei beruházásaként emlegetik a szombaton megnyíló marosújvári új sós gyógyfürdőt, amelytől „feltámadást” várnak az Osztrák–Magyar Monarchia, de még a Ceaușescu-diktatúra idején is pezsgő idegenforgalommal rendelkező városban.
Öt nő tett ellene feljelentést, de az ügyészség szerint sokkal több áldozata lehet annak a férfinak, aki a félixfürdői rehabilitációs klinikai kórház gyógymasszőreként szexuálisan zaklatta áldozatait.
A vasútállomás műemlék épülete és a fürdőtelep központjában lévő kőhíd is megújul a következő időszakban Herkulesfürdőn. A Szapáry-fürdő restaurálására még várni kell.
December közepén veheti birtokba a nagyközönség Borszék új gyógyfürdőjét és wellnessközpontját. A Hargita megyei fürdőváros önkormányzatának 12 évig tartó huzavona után sikerül befejezni a beruházást.
Nem elegendő a civil segítség, a kormány hathatós segítségére is szükség van a herkulesfürdői Szapáry fürdő megmentéséhez – írják a kormánynak címzett nyílt levelükben a Locus Egyesület tagjai.
Ferenc József osztrák császárnak és magyar királynak több mint száz évvel ezelőtti, 1898 szeptemberében tett látogatását felelevenítve vonzana turistákat Buziásfürdő.
Vádat emeltek Romániában a termálvizeiről híres bánsági Herkulesfürdő fürdővállalatát privatizáló és a vállalat tönkretételéből törvénytelenül hasznot húzó bűnszövetkezet 35 tagja ellen.
Tizenkét évvel a beruházás megkezdése után megtörtént a Hargita megyei Borszék új gyógyfürdőjének és wellnessközpontjának műszaki átadása. Ezzel kezdetét vette a létesítmény üzembe helyezésének folyamata.