Romániában csak nagyon kis valószínűséggel fordulhat elő országos áramszünet, mert a rendszer automatikusan elhárítja ezt a veszélyt
Romániában csak nagyon kis valószínűséggel fordulhat elő országos áramszünet (blackout), mert a rendszer automatikusan elhárítja ezt a veszélyt – jelentette ki egy keddi konferencián Laurenţiu Urluescu, a Romániai Áramszolgáltatók Egyesületének (AFEER) elnöke.
2021. november 09., 16:412021. november 09., 16:41
A szakember szerint az energiahiány nem okozhat blackoutot. „A szolgáltatás ára nőhet, az ellátás akadozhat, de nem hiszem, hogy létezik energiahiány okozta reális áramszünet” – idézte az Agerpres hírügynökség a nyilatkozatot. Laurenţiu Urluescu emlékeztetett arra, hogy az 1989-es rendszerváltás előtti időkben gyakran szakították meg takarékossági okokból az áramszolgáltatást Romániában.
Az elmúlt napokban Európa-szerte elterjedtek hírek egy esetleges kontintentális áramszünet bekövetkezésének veszélyeiről. A rémhírekké dagadt állítások minden bizonnyal azzal kapcsolatban láttak napvilágot, hogy az Európában kialakult súlyos energiaválság miatt az osztrák hadsereg részletesen kidolgozott utasításokkal látta el az ország lakosságát, megjegyezve: ezeket akkor célszerű követni, ha hosszabb időre áramkimaradás lépne fel.
Számos szakértő és hatóság azonban felhívta a figyelmet, hogy egy globális áramszünet bekövetkeztének minimális az esélye, mindazonáltal roppant károsak az erről szóló ál- és rémhírek.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!