Fotó: Pixabay
A közoktatásban dolgozók több mint 56 százalékát tömörítő Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) a kormányhoz intézett nyílt levelében azt kéri, hogy emeljék a pedagógusok bérét a 2022-re előirányzott szintre. Ugyanakkor sugárzás miatti veszélyességi pótlékot is kérnek az online oktatás miatt.
2020. november 12., 12:212020. november 12., 12:21
„Arra kérjük önöket, vegyék figyelembe, hogy a 2020–2021-es tanév kezdete óta számos tanintézet a második vagy a harmadik forgatókönyv szerint működött, és az elkövetkező 30 napon, és nem csak, az oktatási tevékenység országszerte kizárólag az online térben zajlik, ami azt feltételezi, hogy
– áll a FSLI által közzétett nyílt levélben.
A tavaszinál ugyan enyhébb, de mindenképp szigorú korlátozások jöhetnek hétfőtől az országos katasztrófavédelmi bizottság (CNSU) határozata szerint, amelyet a stratégiai kommunikációs törzs pénteken reggel hozott nyilvánosságra. Az intézkedések 30 napig lehetnek hatályban.
A tanügyben dolgozók érdekvédelmi szervezetének képviselői úgy gondolják, szükséges a 2018/34-es százamú kormányhatározat módosítása, és abban bele kell foglalni az elektronikus eszközöket használó pedagógusokat megillető pótlékot is.
Bár több mint fél év eltelt azóta, hogy a koronavírus-világjárvány begyűrűzése nyomán először felfüggesztették a jelenléti oktatást a romániai tanintézetekben, az ország most sem állt készen az online tanításra való áttérésre. Sok helyen keresik az áthidaló megoldásokat.
Ludovic Orban miniszterelnök szerint a hétfőtől bevezetett korlátozások egy részére azért volt szükség, hogy elejét vegyék annak, hogy a tinédzserek megfertőzzék koronavírussal szüleiket, nagyszüleiket.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
1 hozzászólás