A hazaárulási gyanújával szerdán őrizetbe vett hat személy kapcsolatban állt a két orosz diplomatával, akit nemkívánatos személynek nyilvánítottak és kiutasítottak Romániából – közölte csütörtökön a Román Hírszerző Szolgálat (SRI).
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) vezetői posztjára pályázik Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) volt elnöke, korábbi miniszterelnök.
Óriási költségvetési hiány ide, megszorító intézkedések oda, a román hírszerző szolgálatok idén sem panaszkodhatnak arra, hogy mennyi pénzből gazdálkodhatnak.
A romániai kritikus infrastruktúra elleni szabotázsakciót hiúsított meg a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) – erről maga a szolgálat tájékoztatta a nyilvánosságot egy közleményben.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács ülésén ismertetett információkból kiderül, hogy Călin Georgescu TikTok-kampánya egymillió euróba került, egy állami kiberszereplő beavatkozott a választások lebonyolítását szolgáló távközlési és informatikai rendszerekbe.
A Román Hírszerző Szolgálattól (SRI) kapott válasz alapján úgy tűnik, hogy nem bukkantak Romániával szemben ellenséges külső szereplők által irányított propaganda vagy dezinformáció nyomaira – tájékoztatott kedden Ioan Chirteș, a Román Hírszerző Szolgálat ellenőrzésével foglalkozó parlamenti bizottság elnöke.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kiterjesztette a nyomozást a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) igazgatójának volt első helyettese, Florian Coldea ügyében.
Legtöbb kettőre korlátozná a titkosszolgálati vezetők mandátumainak számát Marcel Ciolacu kormányfő, aki csütörtök este bejelentette, törvénymódosítást fog javasolni a Legfelső Védelmi Tanácsnak (CSAT).
Bűnügyi felügyelet alá helyezte az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) a korrupciós gyanú miatt csütörtökön kihallgatásra beidézett volt hírszerzési vezetőket, Florian Coldeát, Dumitru Dumbravă tábornokot és Doru Trăilă ügyvédet.
Beidézték csütörtökön az országos korrupcióellenes ügyészségre (DNA) csütörtökön Florian Coldeát, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) igazgatójának volt első helyettesét.
Keményen bírálta Eduard Hellvig, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tavaly lemondott volt igazgatója Claudiu Târziut, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szenátorát.
Közel 200 millió lejt kért a kormánytól a két legnagyobb román hírszerző szolgálat, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) és a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE), a kabinet pedig készségesen teljesíti a kérést.
Jelenleg nincs miért a terrorveszély növekedésétől tartani Romániában – ez a nemzetbiztonsági ügyekben illetékes szervek hivatalos álláspontja az Izrael és a Hamász közötti háború kapcsán.
Románia már 2020-ban tranzitútvonalként szerepelt a nyugat-európai és közel-keleti fogyasztói piacokra szánt, nagy kockázatú kábítószerek kereskedelmének – derült ki a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) 2020-ra vonatkozó jelentéséből.
Lemond tisztségéről Eduard Hellvig, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) igazgatója. Ezt ő maga jelentette be hétfőn délben.
A titkosszolgálatoknak nincs mit keresniük a büntetőeljárásban, mert a jogállamiságot sértő módon veszélyeztetik az igazságszolgáltatás függetlenségét és működését – jelentette ki szerdán az Agerpres hírügynökségnek Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Nehéz időkben hozzáértő államférfiakra van szükség – a kérdés csak az, hogy jelenleg rendelkezésre állnak-e ilyenek Romániában.
Bár örül annak Csendes László, a CNSAS tagja, hogy a hírszerzés 33 év után számos, az 1989-es forradalomra vonatkozó irat titkosságát oldotta fel, úgy véli: a példát más intézményeknek is követniük kell.