Fotó: Haáz Vince
A szeptember 13–19. közötti héten a román rendőrök és schengeni partnereik feltartóztattak közel 650 személyt, akikre a Schengeni Információs Rendszer (SIS) figyelmeztető jelzése volt érvényben.
2024. szeptember 22., 19:532024. szeptember 22., 19:53
A román rendőrség (IGPR) vasárnapi közleménye szerint a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően Románia területén közel 500 olyan személyt azonosítottak, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben.
A romániai hatóságok 17 európai elfogatóparancsot hajtottak végre, és 60 olyan személyt tartóztattak fel, akiknek a tagállamok megtagadták a belépését schengeni területre. Ugyanakkor
Románia területén 19 okmányt és 45 járművet foglaltak le, amelyeket valamely schengeni tagállam hatóságai akartak lefoglalni vagy bizonyítékként használni büntetőeljárások keretében.
A SIRENE-irodán keresztül történő információcserének köszönhetően a szóban forgó időszakban a román hatóságok által körözött 137 személyt azonosítottak a partnerországok területén – írja az Agerpres.
további 18 személyt büntetőeljárásban való érintettségük miatt köröztek, kettőt pedig a román hatóságok korábban eltűntnek nyilvánítottak.
Ugyanakkor a külföldi partnerek egy gépkocsit és 23 olyan dokumentumot azonosítottak a területükön, amelyeket a román hatóságok lefoglalás végett, vagy büntetőeljárásban bizonyítékként való felhasználásra kerestek.
Két hét alatt a rendőrök országos szinten több mint 200 házkutatást végeztek és 18 tettenérést szerveztek meg drogkereskedésre, emberkereskedelemre, informatikai bűnözésre és pénzmosásra szakosodott bűnszervezetek felszámolása céljával.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!