Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Corupția ucide
Online aláírásgyűjtés indult a korrupcióellenes küzdelem újraindításáért, a Declic civil szervezet köré szerveződött civilek petíciót is intéztek a bukaresti hatóságokhoz.
2020. szeptember 13., 14:012020. szeptember 13., 14:01
DNA, indítsd újra a harcot a korruptok ellen – ezzel a címmel fogalmazott meg petíciót a Declic-közösség – az online aláírásgyűjtéshez a vasárnapi a déli órákig több mint 16 ezren csatlakoztak. A megjelölt cél 50 000 kézjegy.
A dokumentumon Klaus Iohannis államfő, Cătălin Predoiu igazságügyi miniszter és Crin Bologa, az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) vezetője szerepel címzettként. A korrupcióellenes küzdelem újraindítását követelik tőlük olyan körülmények között, hogy
Most azok vannak hatalmon Bukarestben, akik az eddigi bel- és külföldi „megrendelők” számára fontosak, vagy legalábbis elfogadhatók – ezzel magyarázta a Krónikának nyilatkozó Pászkán Zsolt elemző a politikusokat célzó korrupcióellenes harc romániai lankadását.
– fogalmaznak a petíció kezdeményezői.
– húzzák alá, és azt várják az államelnöktől, illetve az igazságügyi minisztertől, hogy kérjék a DNA tevekénységének ellenőrzését, továbbá
Tízből hat román állampolgár véli úgy, hogy a korrupció kihat mindennapi életére – derül ki az Európai Bizottság (EB) által közzétett Eurobarométer-felmérés eredményeiből.
A Declic honlapján a tavalyelőtti augusztus 10-ei tüntetések egyik tömegjelentét ábrázoló fotóval illusztrált bemutatkozás szerint a közösség több százezer közönséges emberből áll, akik Romániában vagy a diaszpórában élnek”, „az értékek, és nem a pártpolitika vezérli őket”. „A Declic örökké egy független közösség marad” – szögezi le a bemutatkozás, ami szerint jelen pillanatban a tagjaik száma megközelíti a 800 ezret.
Az urnáktól hosszú ideje távolmaradók mozgósításában lát esélyt Kelemen Hunor RMDSZ-elnök arra, hogy ne a magyarellenes George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyerje meg az elnökválasztást.
Marcel Ciolacu hét elején lemondott miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke kivárásra játszik, és mindenképpen kormányra juttatná pártját, akár a szélsőjobboldali George Simion győz, akár a liberális Nicușor Dan.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
szóljon hozzá!