Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Corupția ucide
Online aláírásgyűjtés indult a korrupcióellenes küzdelem újraindításáért, a Declic civil szervezet köré szerveződött civilek petíciót is intéztek a bukaresti hatóságokhoz.
2020. szeptember 13., 14:012020. szeptember 13., 14:01
DNA, indítsd újra a harcot a korruptok ellen – ezzel a címmel fogalmazott meg petíciót a Declic-közösség – az online aláírásgyűjtéshez a vasárnapi a déli órákig több mint 16 ezren csatlakoztak. A megjelölt cél 50 000 kézjegy.
A dokumentumon Klaus Iohannis államfő, Cătălin Predoiu igazságügyi miniszter és Crin Bologa, az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) vezetője szerepel címzettként. A korrupcióellenes küzdelem újraindítását követelik tőlük olyan körülmények között, hogy
Most azok vannak hatalmon Bukarestben, akik az eddigi bel- és külföldi „megrendelők” számára fontosak, vagy legalábbis elfogadhatók – ezzel magyarázta a Krónikának nyilatkozó Pászkán Zsolt elemző a politikusokat célzó korrupcióellenes harc romániai lankadását.
– fogalmaznak a petíció kezdeményezői.
– húzzák alá, és azt várják az államelnöktől, illetve az igazságügyi minisztertől, hogy kérjék a DNA tevekénységének ellenőrzését, továbbá
Tízből hat román állampolgár véli úgy, hogy a korrupció kihat mindennapi életére – derül ki az Európai Bizottság (EB) által közzétett Eurobarométer-felmérés eredményeiből.
A Declic honlapján a tavalyelőtti augusztus 10-ei tüntetések egyik tömegjelentét ábrázoló fotóval illusztrált bemutatkozás szerint a közösség több százezer közönséges emberből áll, akik Romániában vagy a diaszpórában élnek”, „az értékek, és nem a pártpolitika vezérli őket”. „A Declic örökké egy független közösség marad” – szögezi le a bemutatkozás, ami szerint jelen pillanatban a tagjaik száma megközelíti a 800 ezret.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
Hétfő délutántól autópályán lehet eljutni Curtea de Argeștől a Fekete-tenger partján fekvő Konstanciáig – írta vasárnap a Facebook-oldalán a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Mentők szállították kórházba vasárnap reggel a târgșori női börtönből az erős hasi fájdalmakra panaszkodó Elena Udreát – értesült az Agerpres.
szóljon hozzá!