Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Corupția ucide
Online aláírásgyűjtés indult a korrupcióellenes küzdelem újraindításáért, a Declic civil szervezet köré szerveződött civilek petíciót is intéztek a bukaresti hatóságokhoz.
2020. szeptember 13., 14:012020. szeptember 13., 14:01
DNA, indítsd újra a harcot a korruptok ellen – ezzel a címmel fogalmazott meg petíciót a Declic-közösség – az online aláírásgyűjtéshez a vasárnapi a déli órákig több mint 16 ezren csatlakoztak. A megjelölt cél 50 000 kézjegy.
A dokumentumon Klaus Iohannis államfő, Cătălin Predoiu igazságügyi miniszter és Crin Bologa, az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) vezetője szerepel címzettként. A korrupcióellenes küzdelem újraindítását követelik tőlük olyan körülmények között, hogy
Most azok vannak hatalmon Bukarestben, akik az eddigi bel- és külföldi „megrendelők” számára fontosak, vagy legalábbis elfogadhatók – ezzel magyarázta a Krónikának nyilatkozó Pászkán Zsolt elemző a politikusokat célzó korrupcióellenes harc romániai lankadását.
– fogalmaznak a petíció kezdeményezői.
– húzzák alá, és azt várják az államelnöktől, illetve az igazságügyi minisztertől, hogy kérjék a DNA tevekénységének ellenőrzését, továbbá
Tízből hat román állampolgár véli úgy, hogy a korrupció kihat mindennapi életére – derül ki az Európai Bizottság (EB) által közzétett Eurobarométer-felmérés eredményeiből.
A Declic honlapján a tavalyelőtti augusztus 10-ei tüntetések egyik tömegjelentét ábrázoló fotóval illusztrált bemutatkozás szerint a közösség több százezer közönséges emberből áll, akik Romániában vagy a diaszpórában élnek”, „az értékek, és nem a pártpolitika vezérli őket”. „A Declic örökké egy független közösség marad” – szögezi le a bemutatkozás, ami szerint jelen pillanatban a tagjaik száma megközelíti a 800 ezret.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!