Fotó: Barabás Ákos
Jövő héten ismerteti a kormány a minimálbér emelésével kapcsolatos elképzelését – jelentette ki a munkaügyi miniszter csütörtökön Brăilán.
2021. szeptember 23., 17:422021. szeptember 23., 17:42
Raluca Turcan rámutatott, ez az első alkalom, amikor ősz elején tárgyalóasztalhoz ülnek a szakszervezetek, a munkáltatói szövetségek és a kormány képviselői, hogy a mindhárom fél által szükségesnek tartott minimálbér-emelésről egyeztessenek.
A másik két fél javaslatait figyelembe véve a kormány kidolgozza és jövő héten ismertetni fogja ezzel kapcsolatos elképzelését – szögezte le a tárcavezető. Hozzátette, a terv kidolgozásakor az a fő szempont, hogy a minimálbér-emelés gazdasági szempontból legyen fenntartható, és kiszámítható legyen az üzleti szféra számára.
– jelentette ki.
Raluca Turcan a hét elején Ploieşti-en azt mondta, az áremelkedésekre való tekintettel már az év vége előtt nőhet a minimálbér. Közölte azt is, hogy a munkáltatók és a szakszervezetek 8-12 százalék közötti emelést javasoltak.
Florin Cîţu korábban azt nyilatkozta, hogy a kormány 8 százalékos minimálbér-emelést fontolgat, amit már novembertől vagy decembertől be lehetne vezetni.
A munkáltatói szövetségek egyetértenek a 8 százalékos emeléssel, azt azonban ellenzik, hogy ez már novembertől vagy decembertől érvénybe lépjen.
A szakszervezetek nagyobb arányú, akár 14 százalékig terjedő minimálbér-emelést szorgalmaznak – írja az Agerpres.
A kormánynak legkorábban januártól kellene megemelnie az országos minimálbért, mert a vállalatok idei bérköltségei rögzítettek – nyilatkozta a Concordia Munkáltatói Szövetség ügyvezető igazgatója, Radu Burnete.
Florin Cîţu miniszterelnök azzal a javaslattal rukkolt elő, hogy még idén, decembertől vagy akár már november elsejétől emeljék meg 8 százalékkal az országos minimálbért.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordulnak az USR parlamenti képviselői, miután George Simion, az AUR elnökjelöltje azt állította a blogján, hogy kritikusai „zavart elméjű” és „irracionális” emberek.
Hallgatólagosan elfogadta a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely értelmében a köztisztséget betöltő pedagógusok legtöbb öt egymást követő éven át tarthatják fent tanári állásukat.
Szoros lesz a verseny és magasabb részvételre lehet számítani az elnökválasztás május 18-i, második fordulójában – nyilatkozta Remus Ștefureac szociológus, az INSCOP közvélemény-kutató intézet igazgatója.
Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy Románia nem fog kilépni az Európai Unióból, bárki is nyeri meg az elnökválasztást, mert a nép nem akar kilépni.
Idén márciusban is negatív (-11 150 fő) volt a természetes szaporulat Romániában, amelyik nagyobb volt, mint a tavaly márciusi népességfogyás (-8982 fő) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A Román Ortodox Egyház közleményt adott ki, amelyben megerősíti semlegességét az elnökválasztási kampány kapcsán, miután a renitens magatartásáról ismert Konstancai érsek, Teodosie részt vett az AUR új székházának avatóünnepségén.
Ilie Bolojan ügyvivő elnök kijelentette, hogy az elnökválasztás második fordulójában Nicușor Danra fog szavazni. Erről, egy a Szabad Európa Rádiónak hétfőn adott interjúban beszélt.
Közös felhívást tettek közzé államfőválasztás tárgyában a 10. Csíkszeredai Könyvvásár szervezői, írói-költői és résztvevői, amelyben arra kérik a romániai állampolgárokat, vegyenek részt a május 18-ai választáson.
A kormánypalota előtti téren tartott választási nagygyűlés végén elmondott beszédében Nicușor Dan független elnökjelölt kijelentette, akkor tud győzni a második fordulóban, ha a támogatói és a választók hisznek abban a Romániában, amelyet építeni akarnak.
Választási csalás szándékával vádolta meg a vele szemben álló erőket George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal elnökjelöltje.
szóljon hozzá!