Fotó: Pinti Attila
Erős szélre és hóviharra figyelmeztet az országos meteorológiai szolgálat (ANM). Az elsőfokú (sárga) figyelmeztetés kedd reggel lép érvénybe és húsz megyét érint.
2023. február 13., 11:352023. február 13., 11:35
2023. február 13., 11:532023. február 13., 11:53
A meteorológusok szerint február 14-e (kedd) 8 órától február 15-e éjjel 2 óráig Moldva területeinek nagy részén 55-60 km/h,
Még ennél is erősebb légmozgásra kell számítani a Déli-Kárpátokban és a Kárpát-kanyarban, ahol
A sárga kód Fehér, Argeş, Bákó, Botoşani, Brassó, Buzău, Krassó-Szörény, Kovászna, Dâmboviţa, Gorj, Hunyad, Iaşi, Mehedinţi, Neamţ, Prahova, Szeben, Suceava, Vâlcea, Vrancea és Vaslui megyére terjed
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
Biztonsági intézkedéseket rendeltek el kedden három bukaresti közintézménynél, miután rózsaszínes-fehér színű anyagot tartalmazó borítékot kaptak – közölte a fővárosi rendőrség.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) „több mint 50 millió eurót” költött közpénzekből választási propagandára az utóbbi öt évben.
Félmillió euró értékű adózatlan cigarettát foglaltak le a román hatóságok a szeretvásári ukrán–román közúti határátkelőnél – közölte kedden a román határrendészet.
A hatóságok kitoloncoltak Romániából két nepáli és egy Srí Lanka-i állampolgárt, akik illegálisan tartózkodtak az ország területén.
Határozottan cáfolta Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció államfőjelöltje, hogy megválasztása esetén ismét bevezetnék a kötelező sorkatonai szolgálatot.
Az Andrew és Tristan Tate testvérpárt a DIICOT székhelyére várják kedden, ahol az üggyel foglalkozó ügyész közölni fogja velük, hogy meghosszabbítják esetükben a bűnügyi felügyeletet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek ügyészségi források.
Az nem kérdéses, hogy George Simion megnyeri a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítése miatt idén májusra kiírt új megmérettetés első fordulóját, a második helyért viszont kiélezett verseny zajlik – derül ki a felmérésekből.
A valóban rászoruló háztartások támogatást kapnak július elseje után az áramszámlák kifizetésében – ígérte az energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!