Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős minisztérium első olvasatra a kormány elé terjesztett egy olyan kormányrendelet-tervezetet, amely „hosszú távú, rugalmas megoldást” biztosítana Románia számára az építkezési alapanyagok árának megnövekedése okozta problémára – jelentette be szerdán Cseke Attila tárcavezető.
2021. augusztus 11., 18:322021. augusztus 11., 18:32
A miniszter hangsúlyozta, az elfogadásra váró kormányrendelet nem pillatannyi megoldást nyújt a helyzetre, hanem az Országos Statisztikai Intézet (INS) által megszabott havi adatokhoz igazított rugalmas, hosszú távú megoldást kínál az építkezési alapanyagok árának mindenkori ingadozására.
– tette hozzá. A tárcavezető rámutatott, az intézkedés hatályba lépése után a kivitelezők kiegészítést kérhetnek az önkormányzatokkal kötött szerződéshez, egy helyi befektetés esetén például – közölte az Agerpres.
„Ez alapján a továbbiakban benyújtott számláknál nem a szerződésben előre leszögezett alapanyagárat, hanem
Többletköltség esetén országos finanszírozású programoknál az önkormányzatok a szaktárcához fordulhatnak további finanszírozásért” – idézi Csekét az RMDSZ közleménye. A sürgősségi kormányrendelet a Hivatalos Közlönyben való megjelenése után harminc nappal léphet érvénybe.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!