Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Ismét megvizsgálja az egészségügyi minisztérium és az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP), hogy indokolt-e negatív RT-PCR-teszthez kötni az ország területére való belépést december 5-étől – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU).
2021. december 03., 18:002021. december 03., 18:00
2021. december 03., 18:032021. december 03., 18:03
A DSU cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint a pénteki kormányülésen „nézeteltérések” adódtak a téma kapcsán. A G4Media ugyanis forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy a Raed Arafat vezette testület kiállt a kötelező tesztelés mellett, azonban a kormány „leseperte” az asztalról az erre vonatkozó javaslatot.
Az Agerpres szerint a DSU közleményében rámutat: az omikron variáns terjedésével kapcsolatos bizonytalanság miatt, illetve tekintettel arra, hogy a teljeskörűen beoltott vagy a betegségen átesett személyek is megfertőződhetnek, az INSP december 2-án küldött egy átiratot a DSU-nak és az egészségügyi minisztériumnak,
A DSU ragaszkodott hozzá, hogy az országos vészhelyzeti bizottság pénteki ülésén megvitassák az INSP javaslatát. Az intézmény ugyanakkor egy határozattervezetet is előterjesztett az egészségügyi minisztérium és az INSP javaslatai alapján.
A DSU hangsúlyozta, intézményi hatáskörének megfelelően a világjárvány alatt több ízben is iránymutatásokat, cselekvési terveket dolgozott ki a közegészségügyi szakemberek javaslatai alapján, amelyeket aztán a CNSU döntéshozó fórumként megvitatott, és elfogadott, vagy sem.
A G4Media beszámolója szerint az ügyben Alexandru Rafila egészségügyi miniszter is megszólalt pénteken, elismerve, hogy az európai szakhatóságok a beutazók kötelező tesztelését javasolják az omikron variáns terjedése miatt.
A miniszter szerint egy „alkalmazható” megoldásra van szükség, melyet a jövő héten jelentenek majd be. Addig is a külügyminisztérium vizsgálja, hogy más államok milyen intézkedéseket hoznak az omikron variáns terjedésének megfékezésére.
Rafila egyébként az esetleges új járványügyi intézkedésekre vonatkozó újságírói kérdésre azt mondta: a romániai hatóságoknak „lazábbaknak” kellene lenni, és olyan üzeneteket közvetíteni a lakosság felé, melyek nem keltenek nyugtalanságot.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
Elfogadta szerdán a kormány a 2024-2030-as időszakra szóló országos szülőtámogatási stratégiát.
Kilenc év telt el a 65 halálos áldozatot követelő bukaresti Colectiv-tragédia óta, és még mindig nem készültek el a súlyos égési sérüléseket kezelő romániai központok.
Az év első kilenc hónapjában tíz százalékkal, csaknem 300-ra emelkedett a román-bolgár államhatár folyami szakaszán elfogott határsértők száma a tavalyi év azonos időszakához képest – közölte szerdán a határrendészet giurgiui regionális felügyelősége.
A Föld klímája vészes tempóban változik, és a legfrissebb adatok szerint már 1,48 Celsius-fokkal meghaladta az iparosodás előtti átlaghőmérsékletet. Románia is keményen szembesül a következményekkel.
szóljon hozzá!