Sorin Grindeanu szerint a közös elnökjelöltet nem a kormányozni készülő pártok elnökei közül kell kiválasztani
Fotó: Sorin Grindeanu/Facebook
A közös kormányzásra készülő pártoknak közös jelöltet kell állítaniuk a jövőre esedékes államfőválasztáson – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
2024. december 13., 13:392024. december 13., 13:39
2024. december 13., 14:462024. december 13., 14:46
A Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke azt mondja, az elmúlt hónapok „választási tapasztalata” alapján meggyőződése, hogy a körvonalazódó kormánykoalíciót alkotó alakulatoknak közös államfőjelöltje kell hogy legyen.
– idézte Grindeanu kijelentését az Agerpres hírügynökség.
Elkötelezettségüket fejezték ki az Európa-párti parlamenti pártok képviselői egy közös kormányprogram kidolgozása mellett, ugyanakkor kilátásba helyezték egy lehetséges közös államfőjelölt támogatását is.
A politikus hozzátette, az időközben érvénytelenített novemberi elnökválasztás eredménye is igazolja, hogy nem volt jó ötlet a jelenlegi koalíciót alkotó két párt részéről saját jelölteket indítani.
Hatósági felügyelet alá helyezték Marosvásárhely polgármesterét. Továbbá: Teodosie érsek megint kavarja az állóvizet – a román ortodox egyház elhatárolódott kijelentéseitől.
A miniszter nem nevezett meg lehetséges jelölteket, szerinte közvélemény-kutatásokat kellene végezni arról, hogy ki tudna széles rétegeket megszólítani és megszerezni a szavazatok többségét.
„Én így látom a helyzetet, de ezt vegyék személyes véleménynek” – szögezte le.
Kevesen értik meg, hogy mindaz, ami az elmúlt hétvégéig érvényes volt a román politikában, ma már nem érvényes – jelentette ki hétfőn a Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyvivő első alelnöke, Ciprian Ciucu.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!