Fotó: Haáz Vince
A szállításügyi miniszter szerint jövő év végéig legalább 200 kilométer új sztrádaszakaszt adnak át a forgalomnak, az optimista forgatókönyv szerint azonban akár 300 kilométer autópálya is elkészülhet.
2023. augusztus 16., 18:472023. augusztus 16., 18:47
2023. augusztus 16., 18:502023. augusztus 16., 18:50
Sorin Grindeanu szerdai sajtótájékoztatóján beszélt erről, rámutatva arra, hogy a rendszerváltás óta a román állam sok mindennel maradt adósa az állampolgároknak, de főként a közúti infrastruktúra terén akad törlesztenivaló.
„A dolgok ezen a területen rosszul, sőt, nagyon rosszul alakultak – és ezen a téren nem is a fejlettebb országokhoz kellene hasonlítanunk magunkat, hanem a körülöttünk lévő országokhoz, és meg kellene néznünk, hogy mennyit fejlődött ezekben a közúti infrastruktúra. Ezen változtatni kell, kormánytól, minisztertől, politikai színezettől, államelnöktől függetlenül.
– fogalmazott a szociáldemokrata (PSD) miniszter az Agerpres hírügynökség beszámolója szerint.
Magyarázata szerint a finanszírozáson túl a sztrádaépítés nagy mértékben függ az időjárási körülményektől is.
Hozzátette: mindezek ellenére megvalósíthatónak látja 200 kilométer sztrádaszakasz átadását 2024 végéig, sőt optimista forgatókönyv szerint és kedvező időjárási körülmények között ez akár 300 kilométer is lehet.
Év végéig átadhatják a forgalomnak az észak-erdélyi autópálya Maroskeceés Aranyosgyéres közötti, 15,7 kilométeres szakaszát – jelentette be a közlekedési miniszter.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
1 hozzászólás