Fotó: Presidency.ro
Dan Barna, az USR-PLUS társelnöke szerint „jobbára formális” volt a kedd délutáni találkozója Klaus Iohannis államfővel.
2021. szeptember 07., 18:512021. szeptember 07., 18:51
2021. szeptember 07., 19:362021. szeptember 07., 19:36
„Nem került terítékre semmilyen megoldás, nem elemeztünk különböző forgatókönyveket” – számolt be az elnöki hivatalban tartott megbeszélésről a jobbközép koalíciós kormányban keddig miniszterelnök-helyettesi tisztséget betöltő politikus.
A parlamentben tartott sajtónyilatkozatában Dan Barna elmondta, szerette volna, ha ez a találkozó napokkal korábban létrejön, és Klaus Iohannis gyakorolja az államelnöki hatásköréből eredő közvetítői szerepét. „Sajnos ez a találkozó formálisra sikeredett, és emiatt csalódott vagyok. Ugyanakkor jó szándékú találkozó volt, amelyen nagyon világosan kifejtettem az USR-PLUS álláspontját, miszerint a válság nagyon gyorsan feloldható, ha a PNL egy új miniszterelnököt javasol, és a koalíció egyben marad. Valahol itt ért véget az államfővel folytatott párbeszéd tartalmi része” – nyilatkozta Dan Barna.
Arra a kérdésre, miszerint mit válaszolt az államfő az USR-PLUS-nak arra a kezdeményezésére, hogy ne Florin Cîţu legyen a miniszterelnök, a politikus elmondta, Iohannis a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kongresszusát hozta szóba. „A válasza a PNL-nek ehhez a kongresszusához kapcsolódott, ami sajnos leállít egy egész országot. Tárgyalni fogunk a későbbiekben is, és meglátjuk, hogy mi történik” – mondta Dan Barna.
Hétfőn az államfő Florin Cîţu miniszterelnökkel is tárgyalt a kormányválságról. Kedden Dan Barna miniszterelnök-helyettes és az USR-PLUS négy minisztere benyújtotta lemondását a bukaresti jobbközép koalíciós kormányban betöltött tisztségéről.
Dan Barna kormányfőhelyettes és az USR–PLUS miniszterei benyújtották lemondásukat kedd reggel.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!