Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
Az egészségügyi minisztériumnak vissza kell nyernie a döntéshozói hatáskörét a közegészségügyre, az orvosi ellátásra, a világjárvány megfékezésére és az egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférésre vonatkozó kérdésekben – olvasható a PNL-PSD-RMDSZ koalíció kormányprogramjában.
2021. november 24., 12:572021. november 24., 12:57
A parlamentbe kedden benyújtott dokumentum szerint a hatóságokba vetett bizalmat úgy lehet helyreállítani, ha az egészségügyi szakemberek ajánlásainak tiszteletben tartásával hozzák meg döntéseiket.
Ugyanakkor a járványkezeléshez értő szakembereket kell kinevezni a pandémia elleni küzdelemért felelős köztisztségekbe, és fel kell hagyni a kizárólag politikai alapon történő kinevezések gyakorlatával.
nem szabad diszkriminálniuk, és nem okozhatnak társadalmi vagy gazdasági igazságtalanságokat, ugyanakkor nem veszélyeztethetik a kulcsfontosságú ágazatok és különösen az egészségügyi rendszer működését – közölte az Agerpres hírügynökség.
A kormányprogram leszögezi, hogy a koronavírus elleni oltáskampányban őszintén kell viszonyulni a lakossághoz, újra kell gondolni a tájékoztatás koncepcióját és annak alkalmazását a különböző társadalmi kategóriák és az élettér (vidéki vagy városi környezet) szerint.
ezzel ugyanis biztosítható lenne a kollektív immunitás (ha a betegségen átesetteket is figyelembe veszik), és a normális élethez való visszatérés Romániában. A koalíció szerint növelni kell a tesztelési kapacitást új tesztelési központok létrehozásával, valamint a kulcsfontosságú ágazatokban dolgozó munkavállalók ingyenes szűrésének meghatározott időre szóló biztosításával.
„Azonnali cselekvésre van szükség a világjárvány megfékezésére, a halálesetek számának gyors csökkentésére, az orvosi kivizsgáláshoz, kezeléshez és teszteléshez való általános hozzáférés biztosítására.
amelyek nyomán október és december között 20.000-re rúgott az elhalálozások száma” – mutat rá a dokumentum. Az egészségügyi tárca átszervezése jelenti a másik rövid távú célkitűzést, amelynek keretében megfelelően fel kell készíteni az egészségügyi rendszert, hogy elkerülhető legyen a jövőben a koronavírus-járvány 4. hulláma által előidézett drámai helyzet.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!