A frissített terv a kibocsátás csökkentésére irányuló intézkedéseket ír elő olyan kulcsfontosságú ágazatokban, mint az energia, a közlekedés, a lakhatás és az ipar
Fotó: Pixabay
Az integrált országos energia- és éghajlat-politikai terv (PNIESC) új változata szerint Románia az előzetesen vállalt 2050-es határidőnél korábban, már 2045 előtt el szeretné érni a klímasemlegességet.
2024. szeptember 17., 15:212024. szeptember 17., 15:21
Az energiaügyi minisztérium kedden egy közleményben jelentette be, hogy közzétette a PNIESC frissített változatát. Ez a dokumentum 89 új intézkedést tartalmaz a megújuló energiaforrások arányának növelésére, az üvegházhatású gázok kibocsátásának jelentős csökkentésére és innovatív megoldások alkalmazására valamennyi gazdasági ágazatban.
Ezek mellett Románia célja, hogy 2030-ra a bruttó végső energiafogyasztás 38 százaléka megújuló energiaforrásokból származzon, elsősorban a szél- és napenergia, valamint a biomassza felhasználásával.
Romániának 2069 milliárd eurót kell költenie ahhoz, hogy 2050-re klímasemleges ország legyen – derül ki abból a közvitán lévő stratégiából, mellyel a bukaresti kormány az üvegházhatású gázok kibocsátásának hosszú távú visszaszorítását célozza.
„Ambiciózus célokat tűztünk ki magunk elé, olyan fenntartható fejlődést vizionálunk, amelyik integrálja az innovatív technológiákat és a megújuló energiába történő beruházásokat” – idézte a közlemény Sebastian Burduja energiaügyi minisztert.
olyan kulcsfontosságú ágazatokban, mint az energia, a közlekedés, a lakhatás és az ipar, és olyan fejlett technológiai megoldások megvalósítására törekszik, mint a zöld hidrogén és az energiahatékonyság.
A tervet Románia hamarosan eljuttatja az Európai Bizottsághoz – írja az Agerpres.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig az 1990-es szinthez képest, hogy az Európai Unió 2050-re klímasemlegessé válhasson.
Nicolae Ciucă szerint semmi takargatni valója nincs abban az ügyben, amelyet a korrupcióellenes ügyészség az általa írt könyv közpénzből való reklámozása ügyében.
Még néhány nap és kezdetét veszi az év végi választási maraton első felvonása – vasárnap derül ki, kik jutnak tovább az államelnökjelöltek közül a második körbe.
Adrian Câciu felszólította Nicolae Ciucát, hogy 48 órán belül mutassa be azokat a dokumentumokat, amelyek alapján több mint 2 millió eurót költött közpénzből a könyve megjelentésére és népszerűsítésére.
Marcel Ciolacu miniszterelnök kedden telefonon egyeztetett Donald Trumppal, az Egyesült Államok megválasztott elnökével, akinek elmondta, hogy szeretné, ha Amerika az Európai Unión kívül Románia legfontosabb kereskedelmi partnerévé válna.
Több bizonyítékot is kizárt a bukaresti ítélőtábla a többek között bűnszervezet létrehozásával, emberkereskedelemmel és nemi erőszakkal vádolt Tate fivérek elleni vádiratból.
Új vonat-helymeghatározó szolgáltatást vezetett be a vasúti reformért felelős romániai hatóság. Az integrált jegyvásárlási platformon élőben követhető, merre jár, mennyit késik egy-egy vonat – már ha éppen működik a rendszer.
Az Állandó Választási Hatóság elnöke kedden bejelentette, hogy a romániai választások történetében először valós időben lehet majd követni az államelnök-választás eredményeit.
A Nordis-ügy kárvallottjainak képviselőivel találkozott kedden Nicolae Ciucă szenátusi elnök, valamint Gabriel Andronache és Cristian Niculescu-Ţâgârlaş liberális párti törvényhozók – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Schengen témájában próbálnak egymásra tromfolni az elnökjelöltek napokkal a választás előtt: Marcel Ciolacu miniszterelnök magabiztosan kijelentette, hogy Románia január elsejétől teljes jogú tag lesz.
szóljon hozzá!