A frissített terv a kibocsátás csökkentésére irányuló intézkedéseket ír elő olyan kulcsfontosságú ágazatokban, mint az energia, a közlekedés, a lakhatás és az ipar
Fotó: Pixabay
Az integrált országos energia- és éghajlat-politikai terv (PNIESC) új változata szerint Románia az előzetesen vállalt 2050-es határidőnél korábban, már 2045 előtt el szeretné érni a klímasemlegességet.
2024. szeptember 17., 15:212024. szeptember 17., 15:21
Az energiaügyi minisztérium kedden egy közleményben jelentette be, hogy közzétette a PNIESC frissített változatát. Ez a dokumentum 89 új intézkedést tartalmaz a megújuló energiaforrások arányának növelésére, az üvegházhatású gázok kibocsátásának jelentős csökkentésére és innovatív megoldások alkalmazására valamennyi gazdasági ágazatban.
Ezek mellett Románia célja, hogy 2030-ra a bruttó végső energiafogyasztás 38 százaléka megújuló energiaforrásokból származzon, elsősorban a szél- és napenergia, valamint a biomassza felhasználásával.
Romániának 2069 milliárd eurót kell költenie ahhoz, hogy 2050-re klímasemleges ország legyen – derül ki abból a közvitán lévő stratégiából, mellyel a bukaresti kormány az üvegházhatású gázok kibocsátásának hosszú távú visszaszorítását célozza.
„Ambiciózus célokat tűztünk ki magunk elé, olyan fenntartható fejlődést vizionálunk, amelyik integrálja az innovatív technológiákat és a megújuló energiába történő beruházásokat” – idézte a közlemény Sebastian Burduja energiaügyi minisztert.
olyan kulcsfontosságú ágazatokban, mint az energia, a közlekedés, a lakhatás és az ipar, és olyan fejlett technológiai megoldások megvalósítására törekszik, mint a zöld hidrogén és az energiahatékonyság.
A tervet Románia hamarosan eljuttatja az Európai Bizottsághoz – írja az Agerpres.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig az 1990-es szinthez képest, hogy az Európai Unió 2050-re klímasemlegessé válhasson.
Tűzoltók beavatkozására volt szükség kedden a román parlamentben, miután egy személy benzint öntött a képviselőház látogatói bejáratához.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátorai olyan törvényjavaslatot nyújtottak be, amelynek értelmében a legfeljebb 3000 lejes nyugdíjjal rendelkező nyugdíjasok gyakorlatilag ingyen juthatnak hozzá jövedelemigazolásukhoz.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselője, Adrian Cozma szerint a párt vezető testületei nem tárgyaltak arról, hogy Klaus Iohannis felkerüljön a liberálisok parlamenti jelöltlistáira.
A parlamenti választások Központi Választási Irodája (BEC) hétfőn határozatot fogadott el a mozgóurnás szavazás jogának gyakorlásáról.
Az országos katasztrófavédelmi felügyelőség hétfő este bejelentette, hogy a belügyminiszter jóváhagyta a vészhelyzet kihirdetését az árvíz által sújtott Galac és Vaslui megyében.
Az országos földfizikai intézet hétfő este 5,2-ről 5,4-re módosította a Buzău megyében aznap 17:40-kor bekövetkezett földrengés erősségét.
A belügyminisztérium a légirendészeti főfelügyelőség egyik Black Hawk helikopterét is beveti az áradások által megrongált Galac megyei infrastruktúra helyreállítására.
A Nemzet Útja (Calea Neamului) Egyesület elnöke, Mihai Tîrnoveanu hétfőn bejelentette, hogy függetlenként versenybe száll egy Kovászna megyei képviselői helyért, és elkezdi az indulásához szükséges támogató aláírások összegyűjtését.
A Richter-skála szerint 5,2-es erősségű földrengés rázta meg a szeizmológiai szempontból aktív Vrancea térségét és Buzău megyét hétfőn délután – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A korábban általa vezetett Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi listájának vezetőjeként elindulhat Klaus Iohannis államfő az idei parlamenti választáson – legalábbis egyes körök ezt fontolgatják a párt vezetésén belül.
szóljon hozzá!