A frissített terv a kibocsátás csökkentésére irányuló intézkedéseket ír elő olyan kulcsfontosságú ágazatokban, mint az energia, a közlekedés, a lakhatás és az ipar
Fotó: Pixabay
Az integrált országos energia- és éghajlat-politikai terv (PNIESC) új változata szerint Románia az előzetesen vállalt 2050-es határidőnél korábban, már 2045 előtt el szeretné érni a klímasemlegességet.
2024. szeptember 17., 15:212024. szeptember 17., 15:21
Az energiaügyi minisztérium kedden egy közleményben jelentette be, hogy közzétette a PNIESC frissített változatát. Ez a dokumentum 89 új intézkedést tartalmaz a megújuló energiaforrások arányának növelésére, az üvegházhatású gázok kibocsátásának jelentős csökkentésére és innovatív megoldások alkalmazására valamennyi gazdasági ágazatban.
Ezek mellett Románia célja, hogy 2030-ra a bruttó végső energiafogyasztás 38 százaléka megújuló energiaforrásokból származzon, elsősorban a szél- és napenergia, valamint a biomassza felhasználásával.
Romániának 2069 milliárd eurót kell költenie ahhoz, hogy 2050-re klímasemleges ország legyen – derül ki abból a közvitán lévő stratégiából, mellyel a bukaresti kormány az üvegházhatású gázok kibocsátásának hosszú távú visszaszorítását célozza.
„Ambiciózus célokat tűztünk ki magunk elé, olyan fenntartható fejlődést vizionálunk, amelyik integrálja az innovatív technológiákat és a megújuló energiába történő beruházásokat” – idézte a közlemény Sebastian Burduja energiaügyi minisztert.
olyan kulcsfontosságú ágazatokban, mint az energia, a közlekedés, a lakhatás és az ipar, és olyan fejlett technológiai megoldások megvalósítására törekszik, mint a zöld hidrogén és az energiahatékonyság.
A tervet Románia hamarosan eljuttatja az Európai Bizottsághoz – írja az Agerpres.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig az 1990-es szinthez képest, hogy az Európai Unió 2050-re klímasemlegessé válhasson.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
Biztonsági intézkedéseket rendeltek el kedden három bukaresti közintézménynél, miután rózsaszínes-fehér színű anyagot tartalmazó borítékot kaptak – közölte a fővárosi rendőrség.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) „több mint 50 millió eurót” költött közpénzekből választási propagandára az utóbbi öt évben.
Félmillió euró értékű adózatlan cigarettát foglaltak le a román hatóságok a szeretvásári ukrán–román közúti határátkelőnél – közölte kedden a román határrendészet.
A hatóságok kitoloncoltak Romániából két nepáli és egy Srí Lanka-i állampolgárt, akik illegálisan tartózkodtak az ország területén.
Határozottan cáfolta Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció államfőjelöltje, hogy megválasztása esetén ismét bevezetnék a kötelező sorkatonai szolgálatot.
Az Andrew és Tristan Tate testvérpárt a DIICOT székhelyére várják kedden, ahol az üggyel foglalkozó ügyész közölni fogja velük, hogy meghosszabbítják esetükben a bűnügyi felügyeletet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek ügyészségi források.
Az nem kérdéses, hogy George Simion megnyeri a tavalyi elnökválasztás érvénytelenítése miatt idén májusra kiírt új megmérettetés első fordulóját, a második helyért viszont kiélezett verseny zajlik – derül ki a felmérésekből.
A valóban rászoruló háztartások támogatást kapnak július elseje után az áramszámlák kifizetésében – ígérte az energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!