A romániai válaszadók 65 százaléka úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia jelentős számú munkahely eltűnéséhez vezethet
Fotó: Pixabay
Egy friss, 33 országot érintő felmérés szerint a romániaiak azon európaiak közé tartoznak, akik határozottan tartanak attól, hogy a mesterséges intelligencia sok munkahely megszűnését okozhatja az országukban. Bár ez a vélekedés nagyjából összhangban van a globális átlaggal, a romániaiak aggodalmai erősebbek, mint például a németeké, a spanyoloké vagy a magyaroké.
2024. december 25., 19:122024. december 25., 19:12
Az Ipsos által végzett kutatás során több mint 23 000 embert kérdeztek meg 33 országból, a kérdések a technológia, a környezetvédelem és a globális biztonság témakörét érintették. Bár a kutatás nem épült szakértői elemzésekre, fontos képet nyújt az emberek véleményéről és érzéseiről különböző országokban és régiókban – olvasható az Economica.net cikkében.
Ez az arány 6 százalékkal magasabb, mint tavaly. Ezzel Románia egy szinten van Olaszországgal, Franciaországgal és Mexikóval, és közelebb áll a globális átlaghoz, mint például a Fülöp-szigetek (81%) vagy Japán (49%). Európán belül a középmezőnyben helyezkedik el, megelőzve Spanyolországot (62%), Svédországot (59%), Németországot (58%) és Lengyelországot (58%).
Ez enyhén elmarad a globális 43 százalékos átlagtól. Európában az írek (40%) és a spanyolok (38%) a legoptimistábbak ebben a kérdésben. Őket követik a románok, valamint a hollandok, a svájciak és a franciák.
Érdekes, hogy a romániaiak az online adatbiztonság terén viszonylag magabiztosak:
ami jóval alacsonyabb, mint például a törököké (77%), a hollandoké (63%) vagy a lengyeleké (51%). A románok mögött csak a németek állnak (40%), miközben a globális átlag 57 százalék.
Ami a virtuális világokat illeti, a romániaiak 68 százaléka úgy véli, hogy a következő évben sokkal több ember éli majd az életét ilyen környezetben. Ez az arány meghaladja a globális 59 százalékos átlagot. Európában csak a lengyelek (74%) és a magyarok (70%) vélekednek erről hasonlóan nagy arányban.
Marcel Ciolacu miniszterelnök kormánya támogatásáról biztosította Moldova európai integrációs törekvéseit, és felköszöntötte a Prut határfolyón túl élő románokat Besszarábia és a Román Királyság 1918-as egyesülésének évfordulója alkalmából.
A bukaresti parlament előtti Constituției (Alkotmány) téren tartott szerdai tüntetés nyomán egy büntetőfeljelentést tettek és hat bírságot róttak ki a csendőrök.
Nem romlott meg a Románia és az Egyesült Államok közötti viszony – állítja Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Éles pengeváltás alakult ki az RMDSZ és Victor Ponta között azután, hogy az államelnöki tisztségre pályázó exminiszterelnök szerint ő soha nem bízta volna a pénzügyminisztérium irányítását a magyar alakulatra.
A bukaresti törvényszék helyt adott szerdán a kommunista rezsim ellen harcolók érdemeinek elismerésével foglalkozó államtitkárság beadványának, és érvénytelenítette Ion Iliescu volt államfő forradalmárigazolványát.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond nem zárja ki, hogy a koalíció meg fogja vitatni a külügyminiszter hozzáállását a román állampolgárok amerikai vízummentességének felfüggesztéséhez.
Az országos próbavizsgák eredményei nem maradhatnak csak statisztikák – jelentette ki egy szerdai sajtóeseményen Daniel David oktatási miniszter.
A kormányt okolta kedd esti közleményében George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és egyben államfőjelöltje a román állampolgárok amerikai vízummentességének felfüggesztéséért.
Marcel Ciolacu miniszterelnök kedden kijelentette, hogy „nem nagy rajongója” Emil Hurezeanu külügyminiszternek, akit „kivételes, de régimódi” diplomatának tart.
Marcel Ciolacu miniszterelnök kedden kijelentette, hogy szerette volna, ha Călin Georgescu indul az elnökválasztáson.
szóljon hozzá!