A baleset a Bahna viadukton történt
Fotó: ISU Mehedinți
A Dunába zuhant egy kisbusz Mehedinți megyében, a Bahna viadukton. Eleinte nem voltak információk arról, hogy voltak-e utasok a járművön, amelyről később kiderült, hogy áruszállító furgon volt, és egy bolgár sofőr vezette. A hírek szerint a kisbusz megpróbált elkerülni egy ütközést, mielőtt a folyóba zuhant.
2025. április 14., 17:402025. április 14., 17:40
2025. április 14., 21:082025. április 14., 21:08
A Mehedinți megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet. Több tűzoltó és mentős egységet kivezényeltek a helyszínre, és a Krassó-Szörény megyei ISU öt búvára is készenlétben áll.
A román rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic közlése szerint a kisbusz egy teherszállító furgon, amelyet egy bolgár sofőr vezetett, az ő holttestét találták meg a járműben, amelyben egyedül utazott.
Az ISU ezt megelőzően közölte, hogy többórás keresés után megtalálták a kisbuszt, amelyben egy áldozatot azonosítottak. A román rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic közlése szerint a kisbusz megpróbálta elkerülni az ütközést egy másik járművel, így sodródott le az útról és zuhant a Dunába.
A 6-os főút érintett szakaszán leállították a közlekedést, amíg a kisbuszt kiemelik a Dunából – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja. Az Infotrafic szerint a jármű teljesen elmerült a folyóban, amely több mint 12 méter mély azon a szakaszon – közölte az Agerpres.
A balesetet szenvedő jármű teljesen elmerült a folyóban, amely több mint 12 méter mély
Fotó: ISU Mehedinți
A katasztrófavédelem vezetője, Raed Arafat azt nyilatkozta, a baleset helyszínéről származó legfrissebb információk szerint
„Jelenleg nincs megerősítésünk arról, hogy hányan vannak a kisbuszban. Lehetséges, hogy csak a sofőr és egy másik személy, de egyelőre úgy kezeljük a helyzetet, mintha többen lennének a víz alatt. Craiováról és Resicabányáról búvárokat, Craiovából egy darut, Krassó-Szörényből egy orvosi csapatot, a Gorj megyei Salvamont szolgálattól pedig egy víz alatti kereső drónt mozgósítottak – magyarázta Arafat a News.ro szerint.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
Megkezdte a három ellenzéki párt a bizalmatlansági indítványhoz szükséges aláírások összegyűjtését, miután a kormány hétfőn felelősségvállalással akarja elfogadtatni a költségvetési hiány lefaragását célzó megszorító intézkedéseket.&
Alapfokon tizenhárom év három hónap szabadságvesztésre, valamint az áldozatoknak százezer eurónyi kártérítés kifizetésére ítélte kiskorú elleni nemi erőszak miatt az ügyben eljáró bíróság a „zsenimentorként” ismert férfit, Kristóf Lajost.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) toronymagasan vezet a pártok támogatottsági versenyében – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Juhászra támadt a medve az Argeș megyei Berevoiești községhez tartozó hegyvidéki területen – közölte hétfőn a katasztrófavédelem.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
szóljon hozzá!