Fotó: Gábos Albin
1300 lej volt a különbség a Központi Fejlesztási Régió egyes megyéiben jegyzett legnagyobb és legkisebb februári bruttó átlagbér között. Ez Szeben megyében volt a legmagasabb és Hargita megyében a legalacsonyabb – derül ki a gyulafehérvári regionális statisztikai hivatal (DRS) adataiból.
2021. május 05., 16:332021. május 05., 16:33
A tájékoztatás szerint a központi régióban 5014 lej volt a súlyozott átlagbér, ez 2,4%-kal alacsonyabb, mint egy hónappal korábban volt, és 5,2%-kal magasabb a tavaly februárban jegyzettnél.
A legmagasabb bruttó átlagbért, 5445 lejt, Szeben megyében regisztrálták, ezzel szemben Hargita megyében 1301 lejjel kevesebbet, 4144 lejt jegyeztek.
A legmagasabb nettó átlagbért, 3321 lejt Szeben megyében jegyezték, a legalacsonyabbat, 2546 lejt, Hargita megyében regisztrálták.
Januárhoz képest a nettó átlagkereset csökkent Fehér, Brassó, Hargita, Maros és Szeben megyében, míg Kovászna megyében enyhén emelkedett.
„Az előző év azonos hónapjához képest a nettó átlagkereset a Központi Fejlesztási Régió megyéinek többségében nőtt. Brassó (+8,2%), Kovászna (+8,0%), Maros (+7,6%), Szeben (+5,26%) és Fehér (+0,5%) megyében növekedést, míg Hargita megyében (-1,4%) csökkenést regisztráltak” – írja a DRS közleményében.
A központ régióban 2021. február végén 685.671 alkalmazottat tartottak nyilván, akiknek 55,6%-a a szolgáltatások, 42,0%-a az ipar és az építőipar területén dolgozott, a mezőgazdaság, vadászat és kapcsolódó szolgáltatások, erdőgazdálkodás és halászat területén a munkavállalók mindössze 2,4%-e kapott munkát – közölte szerdán az Agerpres.
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
szóljon hozzá!