A felmérés szerint lassan növekszik azoknak a fogyasztóknak a tábora is, akik a hústermékeket helyi feldolgozóktól vásárolják
Fotó: Haáz Vince
A romániai városi lakosság 51 százaléka fogyaszt rendszeresen húskészítményeket, hideg felvágottakat, és a megkérdezett vásárlók valamivel kevesebb, mint fele rendszeresen tájékozódik a termék összetételéről – derül ki egy friss élelmiszeripari közvélemény-kutatás adataiból.
2021. augusztus 28., 11:012021. augusztus 28., 11:01
A városon lakó, internetes kapcsolattal rendelkező megkérdezettek zöme (tízből hét) legalább heti egy alkalommal eszik szalámit, kolbászt vagy más húskészítményt, a gyerekek viszont átlagban heti három alkalommal fogyasztanak hideg felvágottakat.
A vásárlói szokásokat firtató kérdések válaszaiból megtudjuk, hogy a többség nagyáruházakban szerzi be az élelmiszeripari termékeket. A felmérés adatai szerint a városi vásárlók 60 százaléka a Lidl, 56 a Kaufland, 35 a Carrefour, 23 a Profi, 22–22 az Auchan és a Penny üzletek élelmiszerrészlegein fordul meg gyakrabban. A Mega Image Bukarestben keresett húsáru-forgalmazó lánc, azonban az ország többi régióiban háttérbe szorul.
A felmérés szerint lassan növekszik azoknak a fogyasztóknak a tábora is, akik a hústermékeket helyi feldolgozóktól vásárolják. A megkérdezettek szerint egy hideg felvágott kiválasztása mellett a legfontosabb érv az ízvilág (32 százalék), a hústermék összetétele (31%) és az utolsó helyen szerepel az ár (10%).
A felmérés adatsorából egyértelműen kiderül, hogy a húspiac (is) elmozdult a minőségi termékek irányába. A hideg felvágottat a vásárlók mintegy 44 százaléka a magas hústartalmú, száraz, téliszalámi típusú választékot keresi, és pár százalékra esett vissza a párizsi húsáruk eladási aránya, de jelentősen csökkent a főzéssel készített szalámik hazai piaca is.
A sok adalékanyagot – ízfokozók, tartósítószerek, mesterséges színezékek stb. – tartalmazó húsipari termékek forgalma jelentősen visszaesett. Helyüket egyre inkább felváltják a tisztább technológiával készülő termékek, amelyekre elsősorban a gyerekes családok az első számú vevők.
Jövő évtől 2030-ig naponta több mint 600 baby boomer tölti be a 65. életévét, azaz a nyugdíjkorhatárt – derül ki a Hotnews.ro által az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai alapján végzett számításokból.
Radu Oprea gazdasági miniszter szerint az energiaárak korlátozásának 2025 márciusa után is érvényben kell maradnia, mindaddig, amíg megtalálják a megfelelő megoldásokat az árak alacsony szinten tartására.
Óriási a különbség az átlagbérek között, ha megyei lebontásban vizsgáljuk a számokat – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által közzétett friss adatsorokból, amelyeket a Digi 24 hírtelevízió vett górcső alá.
Októberben 925 865 nyugdíjas részesült szociális pótlékban, 2322-vel kevesebb, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztar (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!