Luxus vonaton utazni – ezzel indokolja Dan Costescu közlekedési miniszter a magas romániai jegyárakat. A kedden tisztségéből leváltott tárcavezető hétfő este a Realitatea Tv műsorában megalapozottnak nevezte, hogy lényegesen drágább vonattal utazni, mint busszal.
2016. július 05., 19:042016. július 05., 19:04
„Természetes, hogy magasabb a vonatjegy ára, valamennyi civilizált országban így van ez. A vonat luxus, és az emberek készek többet fizetni, hogy élhessenek vele\" – szögezte le a miniszter, aki azt ajánlja az utazni vágyóknak, hogy a számukra legmegfelelőbb közlekedési eszközt válasszák.
„Szegény ország vagyunk, de azt mondom önöknek, hogy vannak nagyon jó állapotú szerelvényeink. Próbálják ki a tenger felé tartó vonatokat, és meg fognak lepődni. A többi vonat esetében nem kötelező a légkondicionáló berendezés. Vannak hosszú, közepes és rövid távon közlekedő szerelvények. Ha egy szolgáltató ügyfeleket akar vonzani, akkor ellátja légkondicionálóval a vonatait\" – fejtette ki Dan Costescu.
A késő délutáni órákban kiszivárgott információk szerint Dan Costescu benyújtotta lemondását a miniszteri tisztségből. Indoklást kedden késő délutánig nem közöltek, ám a közösségi portálokon erőteljesen bírált „luxusvonatok\" mellett az is állhat a háttérben, hogy korábban a kormányfő jelezte, elégedetlen azzal, ahogyan a tárcavezető kezelte az Országos Autópálya- és Közútkezelő Társaság (CNADNR) körüli botrányt.
Mint ismeretes, a romániai vasúti közlekedés nagyon nagy teret veszített az elmúlt negyedszázadban főként a személygépkocsik javára. Míg 1989 előtt még az utazások 80 százalékát a vasúton bonyolították, addig ez mára 17 százalékra zsugorodott. Ennek oka az is, hogy a közúti személyszállító cégek gyors ütemben fejlődnek, és lényegesen olcsóbban és gyorsabban szállítják utasaikat. Hogy ismét teret hódítson, a Román Vasúttársaság (CFR) is fejlesztésekbe kezdett az elmúlt évek során, de egyelőre csak a Bukarest–Konstanca-távot teszi meg gyorsabban a vonat, mint a mikrobusz.
A Bukaresti Értéktőzsde mínuszban nyitotta a hétfői kereskedést, az összes index esett, miután az elnökválasztás első fordulójának eredményei alapján, hatalmas meglepetésre az oroszbarátként számontartott Călin Georgescu került az első helyre.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
szóljon hozzá!