2010. május 20., 10:412010. május 20., 10:41
A rendezvény fő attrakciója volt, hogy aki megunta az önfeledt szórakozást, az ablakhoz vonulva különböző erdélyi tájakban gyönyörködhetett. Az öt megyét átszelő fergeteges buli iránt óriási volt az érdeklődés, a helyszínen minden korosztály képviseltette magát. A szervezők sajnálják, hogy önhibájukon kívül másfél órát késett a kezdés, és remélik, a kisebb kellemetlenségek ellenére megismételhetetlen élményben volt részük a résztvevőknek. Egyébiránt a spontaneitás jellemezte a rendezvényt, szakemberek szerint kevés hasonló esettel találkoztak az utóbbi tíz évben, amikor hirdetések, reklámok és többhetes népszerűsítés nélkül is sikerült ekkora közönséget toborozni.
Lapunk értesülései szerint mindezt egy állami kézben lévő cég érte el, melynek cégpolitikájában nem szerepel a rendezvényszervezés, a vezetők azonban a nagy siker láttán komolyan elgondolkodtak az átszervezésen. Az eseményt követő napon tanácsadókkal vitatták meg a lehetőségeket, kik egyöntetűen azon a véleményen voltak, hogy együttműködve a sajtóval még népszerűbbé tehetők a hétfőihez hasonló tematikus bulik. Lapunk munkatársa több résztvevővel is szóba állt, a vélemények vegyesek voltak. Egyesek szerint nem volt világosan feltüntetve, pontosan milyen eseményekben lesz része annak, aki ide ellátogat, mások szerint azonban nem kellett volna beengedni azokat az egyéneket, kik nem önfeledt rajongói az együttesnek, vagy kifogásolják a helyszínen való dohányzást, illetve alkoholfogyasztást.
Egy magát felügyelőnek nevező férfi elmondta, a belépőkön szerepelt a dohányozni tilos felszólítás, a közönség azonban ezt figyelmen kívül hagyta, ezért kollégáival úgy döntöttek, szemet hunynak a tiltás fölött. Mivel a helyiségben bár van, ahol alkoholos italt árulnak, senkinek nem lehet kifogása az ellen, hogy ezt a vásárlók helyben fogyasztják. Ezt tudósítónk is megerősíti, kinek elmondása szerint csupán a tíz tojással és a ruhák között lapuló töltött káposztával volt problémája, amit még otthon csomagolt a hátizsákjába, mert téves információk alapján azt hitte, a Bukarest–Szatmár-gyorsvonatra fog felszállni. Bármilyen jól hangzik, ebből semmi sem igaz. Az élmény, amivel maradtam: hatórányi vonatozás állva, koncertről hazatérő ittas, másnapos, antiszociális emberek között.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
Bukarest megpróbál túllépni eddigi, meglehetősen passzív külpolitikáján, és jelentősebb szerepet kíván vállalni Európa keleti és délkeleti részén – erre enged következtetni Nicuşor Dan újdonsült államfő eheti moldovai és ukrajnai látogatása.
A közelmúltban végbement társadalmi-politikai folyamatok ismeretében a lehető legkedvezőtlenebb irányba tartanak Bukarestben a kormányalakításról és a költségvetési hiány csökkentéséről szóló pártközi tárgyalások.
Ha George Simion nem is győzött az elnökválasztáson, azért mégis sokat nyert abból a „kalandból”, hogy ő lett a szélsőjobboldal közös államfőjelöltje.