2011. június 06., 09:542011. június 06., 09:54
Egy akár… vegetáriánusnak is nevezhető korszak. Még jóformán be sem köszöntött az uborkaszezon de már itt is van a legújabb: az uborkás hasmenés. Vagy ha nagyon hangzatos megnevezést szeretnénk, mondjuk, lehetne például Diarrhea Coli Cucumis.
Milyen ellentmondásos, hogy pont arról a zöldségről van szó, amiről többek között azt is tudjuk, hogy fogyasztása kedvező hatással van a gyomor működésére!
Ugyanakkor az már minimum furcsa, hogy miután a spanyol uborkát (figyelem, összeesküvés-elmélet: talán mert van már hangzatos és ijesztő precedens a spanyolnátha kapcsán?) nevezték meg mint a baktérium hordozóját, Spanyolországban nem fordult elő ilyen megbetegedés. Pedig igencsak valószínűtlen, hogy a spanyolok miközben a sajátjukat exportálják, ők maguk máshonnan importált uborkát fogyasztanának. Persze az összeesküvés-elméletek kedvelőinek most már ideális „melegágyat” nyújthat majd az uborkaveteményes, meg az is valószínűsíthető, hogy a Kaszást még rémisztőbb hatáskeltés érdekében akár uborkás pakolással is fogják innen arra ábrázolni, az egészben az a legszomorúbb (természetesen a nem kevés halálos áldozaton túl), hogy úgy néz ki, mégis csak téves diagnózisnak bizonyulhat az uborka ilyen formájú megbélyegzése.
Úgy tűnik, hogy a tavaly az Európa Tanács közgyűlésén megfogalmazott állásfoglalás, miszerint erősen túlzottak voltak a H1N1-járvány körüli előrejelzések, ami világméretű pánikhangulathoz vezetett, nemigen szívlelték meg. És igazából gyomorgörcsöt és hasmenést esetleg azoknak a spanyol termesztőknek és kereskedőknek okozott, akik hetente több mint kétszázmillió eurót buktak az ilyen „zöldségeket” terjesztő hírbe hozás kapcsán.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
szóljon hozzá!