2011. szeptember 22., 09:132011. szeptember 22., 09:13
Az első körök után pedig lazul a nyelv, felszabadulnak a frusztrációk, s jól kibeszélik a munka nehézségeit, a jelen nem levő kollégák rossz tulajdonságai mellett az otthoni gondokat-bajokat is. Ilyen kontextusban jöhetett szóba a kaliforniai Stanfordi Egyetem tudósai körében az is, hogy milyen kegyetlen az asszony, fittyet hányva arra, hogy emberünk egész nap kutatja a fontosabbnál fontosabb létkérdéseket, otthon porszívót kell ragadnia, a mikróba be kell tennie a gyermek esti tejecskéjét, s még ki tudja hány gépesített háztartási tevékenységet kell elvégeznie. Na, ennek véget kell vetnünk! – biztatták mély együttérzéssel kollégái, s a további körök során már arról szólt a párbeszéd, hogyan lehet elejét venni annak, hogy többé ne kelljen ilyen ördögtől való dolgokat művelniük.
Sör sört, szó szót követett, majd hajnaltájt eldöntötték, reggel, amint beérnek a laborba, az lesz az első teendő, hogy megvizsgálják, milyen hatással van a hímivarsejtekre az elektromágneses tér. Hogy ne csak öncélú legyen munkájuk, hanem a világ teljes férfitársadalmának elnyerjék szimpátiáját, a projektbe 148 spermadonort is bevontak. A munkát pedig a lehető legkomolyabban vették, hiszen a kutatás során a kísérletben résztvevőkre mágneseserőtér-mérőt tettek, amely egy tipikus napjukon 4 másodpercenként végzett mérést, azaz összesen 21 600-szor. S hogy, hogy nem, arra jutottak, hogy azoknál, akik sokat voltak erős erőtérben, kétszer gyakoribb volt a gyenge spermaminőség. No, ez összejött! – kurjantott egyikük, majd gyorsan gépelni is kezdte számítógépén a kutatás következtetését: azok, akik háztartási gépek erős elektromágneses sugárzásának voltak kitéve a mintavétel előtt, rosszabb minőségű spermával szolgáltak, életképes sejtjeik száma jóval alacsonyabb volt, mint a házimunkagépektől mentes férfiakéi. Pont – mondta odakacsintva társainak, s miután elektronikus postán ki-ki elküldte feleségének a tudományos felfedezés kvintesszenciáját, teljes lelki nyugalomban ültek be újfent kedvenc kiskocsmájukba, s szürcsölgették kedvenc alkoholos itókájukat.
Egyvalamiről viszont elfeledkeztek, s ez bármikor ellenük fordulhat. Az e-szmognak is nevezett elektromágneses tér épp úgy jellemző a tévére, számítógépre, de még az autóra is, mint a háztartási gépekre. Az asszony pedig ezután joggal mondhatja, ide a távirányítót, no meg a kocsikulcsot.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.