Utcán a szakszervezetek. Számos közalkalmazotti kategória tüntetett a megszorítások ellen, és az általános sztrájkot sem zárják ki
Fotó: Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI)/Facebook
A kormány és a szakszervezetek párbeszéd útján fognak „mindenki számára elfogadható kompromisszumra” jutni, ám az alkalmazottak képviselőinek meg kell érteniük, hogy „ha nincs pénz, nincs pénz” – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes kedden egy rádiós interjúban.
2025. július 22., 16:012025. július 22., 16:01
„Meggyőződésem, hogy az egyes ágazatok szakszervezeteivel együtt meglesz a kapacitásunk, a bölcsességünk, hogy mindenki számára elfogadható kompromisszumot találjunk. És meg kell érteniük – ha nincs pénz, nincs pénz” – nyilatkozta Tánczos Barna az RFI-nek, a több ágazati szakszervezet sztrájkfenyegetéseivel összefüggésben.
„Az elmúlt fél évben nagyon sokszor elmondom a kollégáknak, hogy sem a törvény, sem a szükség, sem a vágy nem lép a pénz helyébe. Lehet jogszabály, ha nincs elég pénz a pénzügyminisztériumban, akkor nincs pénz. A sztrájkszervezőknek is meg kell érteniük, hogy amikor kiürül a zsák, akkor közösen, párbeszéddel és kompromisszummal kell megoldást találnunk” – idézte Tánczos szavait az Agerpres hírügynökség.
A politikai stabilitás az egyik legfontosabb mutató, amelyet a pénzpiacok, az Európai Bizottság, a partnerországok vagy a befektetők figyelembe vesznek az ország helyzetének megítélésekor – jelentette ki Ilie Bolojan kormányfő.
„Mindenképpen végig fogjuk vinni a reformokat. Egy lépést hátrálni, mint a tangóban, ha egy lépést tettél előre, és kettőt lépsz hátra, az rossz. Ha tíz lépést tettünk előre, és egyet hátra, az jó. Hiszem, hogy képesek leszünk rá, meglesz a kormány és a szakszervezetek bölcsessége, hogy kompromisszumos megoldást találjunk, és nem az a tét, hogy valakinek engednie kell, vagy veszítenie, vagy nyernie kell, a tét egy racionális, fenntartható kompromisszum, hogy megreformáljuk ezt az államot, hogy egyszerűbb, de hatékony közigazgatást hozzunk létre” – összegzett az RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes.
A különleges nyugdíjak reformja valószínűleg a harmadik deficitcsökkentő intézkedéscsomagban kap majd helyet – jelentette ki kedden Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes az RFI műsorában.
Közzétették kedden a rendes tanári állásokra kiírt versenyvizsga eredményeit; a vizsgázók 43,52 százaléka ért el 7-es vagy annál nagyobb jegyet – jelentette be az oktatási minisztérium.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) hétfőn arról tájékoztatott, hogy jelenleg mindössze hét hivatalban lévő bíró és ügyész részesül az igazságügyi minisztérium által biztosított szolgálati lakásban.
Jobb volt az élet a kommunizmus idején – így vélekedik a romániai polgárok jhelentős többsége egy friss közvélemény-kutatás szerint.
A koalíció legnagyobb pártja, a Szociáldemokrata Párt (PSD) nem támogatja a helyi fejlesztésekről szóló Anghel Saligny programba foglalt beruházások nagy részének leállítását – jelentette ki kedden Sorin Grindeanu, a párt ügyvivő elnöke.
Kedd déltől éjszaka 3 óráig érvényes, Románia nagyjából felét érintő elsőfokú, vagyis sárga viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Az alkotmánybíróság kedden elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) keresetét, amellyel megtámadta a kormányzati felelősségvállalással elfogadtatott deficitcsökkentő csomagot – értesült az Agerpres hírügynökség.
Korrupció gyanúja miatt házkutatást tartott kedden reggel az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) igazgatója, Cristian Popescu Piedone otthonában, illetve ideiglenes szálláshelyén.
A romániai lakosság kétharmada szerint Nicolae Ceauşescu jó vezető volt – derül ki az INSCOP felméréséből, amelynek az eredményeit amúgy csak kedden teszik közzé.
Bírálta hétfőn Ilie Bolojan miniszterelnök bizonyos kórházak szerinte eredménytelen menedzsmentjét, az ,,aránytalan” bérköltségeket és a digitalizáció késését.
A román állami vasúttársaság (CFR) négy napra csökkenti a munkahetet alkalmazottai egy része számára.
szóljon hozzá!