2011. október 28., 12:122011. október 28., 12:12
Az istálló az idei versenyidény során ugyanis azzal kedveskedett a futamoknak otthont adó országoknak, hogy jellegzetes mintáikat rávarrták a pilóták overalljára a futam előtti időmérő edzésen, és most úgy döntöttek, hogy szavazást írnak ki arról, melyik minta szerepeljen majd a záró nagydíjon Jenson Button és Lewis Hamilton ruházatán. Mármost a szavazás során kisebb botrány alakult ki, mivel az élen a kalocsai minta állt, százezer vokssal megelőzve a második helyezett török motívumot.
A szervezők csalásra gyanakodtak, ezért lefújták az internetes voksolást, de az újabb szavazáson is hasonló az arány: Kalocsa mindent visz. Ami azt bizonyítja, hogy nem csalás történt, hanem tényleg rengetegen hiszik, hogy többek leszünk attól, ha Jenson Button úgy köröz végig a Brazil Nagydíjon, hogy az overallján színes virágmotívumok díszelegnek. Az igazság az, hogy eléggé olcsón adjuk a voksainkat: a McLaren akkor lenne igazán bátor, ha Hamilton és Button nem csupán egy stilizált mintát viselne a hátán, hanem igazi, magyaros ruházatot öltene: cifra szűrt, bő gatyát és csikóskalapot, természetesen rámás csizmával súlyosbítva. Akkor hirdethetné csak igazán a magyar virtust, ha úgy száguldana végig az interlagosi pályán, mint egy motorizált Rózsa Sándor. Sőt a repertoárt bővíteni is lehetne, például azzal, hogy pezsgő helyett tokaji aszút spriccel a verseny után a lelkes rajongók fejére, az interjúszobában pedig nem egy kancsó üdítőt helyeznek ki elé, hanem egy butykosnyi fütyülős barackot, esetleg egy üveg Erős Pistát. De hát a jelek szerint nekünk, magyaroknak ennél jóval kevesebb is elég a boldogsághoz, minden más nációt rommá szavazunk a kalocsai minta versenykarrierje érdekében, akárcsak azokon a voksolásokon, amelyeken arra kell szavazni, hogy melyik az év fája. Aztán elégedetten leülünk a televíziók elé, és miközben a kalocsai mintás futamot nézzük, intenzíven lesajnáljuk azon nációkat, amelyek nem tudják, mi az igazi hazafiság, még arra sem képesek, hogy nemzeti jellegzetességeik nyilvános megjelenítése érdekében tízezrével szavazzanak, és beérik azzal, hogy népi motívumaik helyett néhány vacak pilóta képviselje őket a Forma–1-ben.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.