2011. május 17., 09:522011. május 17., 09:52
Azóta sem tudja a járható útra várók sokasága, hol lehetnek, és miért hagyták őket ily gyalázatos módon cserben? Mindenki a térségből azt remélte – főként a sokat autózó vállalkozók és kereskedők –, hogy végre betömik a hemzsegő kátyúkat, gödröket. Szó sincs erről, hagytak csapot-papot, és Árvádfalvától Homoródszentmárton felé az út továbbra is járhatatlan. Érdemes volna televízióban is megmutatni, hogy minél többen szörnyülködjenek. Lehet, a tévések nem találnák e tankcsapda párját sehol túl a Székelyföld határán. Reménysorvasztó az a megyei napilapban közölt hír is, mely szerint a Hargita megyének útjavításra kiutalt kormánypénzből a 131-es úton, a Kénosi-tetőn 5 (öt) kilométert fognak leaszfaltozni. De mi lesz a több száz vagy ezer (?) kátyúval, gödörrel? Talán az autósoknak a gépjárművekben okozott károkért jogi megoldást kellene keresniük a bíróságokon. Arra biztatom őket, igyekezzenek!
Komoróczy György
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
szóljon hozzá!