2011. január 27., 09:542011. január 27., 09:54
Megőrizve ezt „hagyományként”, engedje meg Markó Béla RMDSZ-es Elnök Úr, hogy a 2011. év kezdetén „tiszta szívből” megköszönjem „áldásos tevékenységét”, amelyet érdekünkben, a nyugdíjasok érdekében is kifejtett, nemcsak érdekképviseletünk vezetőjeként, de a jelenlegi kormány miniszterelnök-helyetteseként is. Megérdemli Ön ezt a „köszönetet”, hiszen amit nem sikerült a kormánynak, sikerült Önnek és RMDSZ-es egészségügyi miniszterének: éspedig 5,5 százalékkal csökkenteni „luxusnyugdíjunkat”. Így én és feleségem közel 100 RON „nyugdíjveszteséggel” kezdjük az új esztendőt.
Noha meg is válik az RMDSZ elnöki tisztségétől, ahogyan Ön nyilatkozta, továbbra is bele szeretne szólni az RMDSZ politikájába. Éppen ezért javaslom: hasson oda, hogy az egészségügyi miniszter javaslatára a kormány hozzon határozatot az egészségügyi hozzájárulás még 10,5%-os emelésére, így megvalósulhat az RMDSZ által is támogatott 16%-os nyugdíjlevonás.
Kérem Önt ugyanakkor, hogy az RMDSZ jövendőbeli elnökét, Kelemen Hunort arra ösztönözze, hogy magyarra fordítsa A. Păunescu verseit, hogy mi is olvashassuk. Mindezekért, ígérem, javasolni fogom minden magyar nyugdíjasnak, hogy 2012-ben az RMDSZ-re, az erdélyi összma-gyarság „érdekvédelmi” szervezetére szavazzon.
Csak így tovább, Elnök Úr!
Nagy Antal, nyugdíjas, Balavásár
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.