2011. június 08., 09:372011. június 08., 09:37
Amikor én voltam a piruló ara, a ruhakölcsönzőben egy kétes kinézetű kék harisnyakötőt is rám imádkoztak, nehogy balszerencse sújtsa a megkötendő frigyet – persze később diszkréten levettem, ezt azóta sem tudja senki, ja, és egyelőre nem váltam el. Sok boldogságot persze nem illik kívánni, hiszen félő, hogy pont az ellenkezője igazolódik be, így a kéz- és lábtörés a használatos. Annak a menyasszonynak, aki a múlt szombaton mondta ki az igent alulírott jelenlétében, valószínűleg sokan kívánhattak hasonlót, mert ő maga gyönyörű és sugárzó volt, én viszont túl közel állhattam, mert – igaz, némileg finomítva – a szerencsehozó átok bizony rám szállt.
Persze az is lehet, hogy csak a cipőm sarka kopott igen szerencsétlenül, ferdén, vagy a járdát öntötték kicsit hullámosra, vagy csak a napszemüvegem volt túl sötét, tény, hogy a templomba menet akkorát hasaltam a cementen, amekkora vagyok. Kölyökkorom óta nem volt ilyen méretű plezúr a térdemen, arról pedig inkább nem is beszélek, hogy nézett ki a selyemharisnyám az esés után. Ahogy hölgyhöz illik persze, első dolgom nem is a seb tanulmányozása volt, hanem az új harisnya és a lehető legesztétikusabb sebtapasz lelőhelyét érintő legrövidebb útvonal átgondolása a templomig. Egy ivókútnál azért megmostam a sebet, és nem is lepődtem meg különösebben, amikor egy igen éles elmével megáldott úriember érdeklődőn megkérdezte, elestem-e. Miután a boltban kiálltam a sort a hétvégi bevásárlást intézőkkel, megszereztem a harisnyát, a mosdóban kicseréltem, és negyedóra késéssel megérkeztem a templomba, szerencsére még nem mondta ki a boldogítót az ifjú pár.
Mire a polgárira értünk (igen, ebben a sorrendben volt, bár szokatlan), már a közeli éjjel-nappali patikában vett és a néni jóindulatának köszönhetően a harisnya alá bevarázsolt sebtapasz is a térdemen díszelgett, valamelyest javítva az összképet. Amikor már azt hittem, olyan tehetsége senki másnak nem lehet, hogy esküvő előtt öt perccel szerezzen plezúrt, a polgári szertartást vezető úriember sietett megnyugtatni: másnapra egy olyan párt várnak összeesketésre, amelynek hölgytagja két nappal azelőtt függönycsere közben esett le a székről és törte el mindkét lábát. Ennyit hát a kéz- és lábtörésről. Reméljük, sem ő nem babonás, sem az én barátnőm, akinek egyébként máig sem mondtam el, mivel „ünnepeltem” az esküvőjét, nehogy mégis az legyen véletlenül.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
szóljon hozzá!