2012. április 26., 09:032012. április 26., 09:03
Ez az igény pedig lehet valós vagy nem valós, utóbbi esetben mindössze annyi a teendő, hogy a potenciális kliensekkel el kell hitetni, hogy igenis igényük van egy tök felesleges dologra. Kicsit feszengtem, amikor láttam, hogy az előadónak a szeme sem rebben meg, amikor nyíltan magyarázza a jövő üzletembereinek, hogy pénzért simán át lehet és kell ejteni az embereket.
Egyébként a hallgatóság közül sem háborgott senki, így lehet, hogy egyedül nekem fordult fel a gyomrom a módszertől. Amelynek hatásait egyébként mindenütt látni lehet. A legkirívóbb példa erre talán az, hogy pár éve az Egyesült Államokban a karácsonyi ajándékozási statisztikát magasan nyerte a számítógépbe szerelhető CD-visszatekerő. Azt nem tudtam eldönteni, hogy hányan tartották jó poénnak a tökéletesen haszontalan árucikket, és hányan nem, mindenesetre gyanítom, hogy voltak bőven olyanok is a vevők között, akik nem tudták, hogy a számítógép nem úgy olvassa a CD-t, mint a lemezjátszó a bakelitlemezt, így nem kell – sőt nem is lehet – visszatekerni.
A pontos számra már nem emlékszem, de azt tudom, hogy csillagászati összeget költöttek a gépbe szerelhető mütyürre, mely bekapcsolás után egy darabig zúgott, majd csipogással és LED-villogással mutatta, hogy kész a művelet. A legtöbb haszontalan cucc azonban nem ilyen nyilvánvaló átverés. Nálam például a szekrény tetején porosodik a kenyérpirító, a melegszendvics-sütő és az elektromos kávéfőző egyaránt, mivel hiába vettem meg őket, csak a sparherten készül a pirítós, és a 25 éves kotyogóval főzött kávé esik a legjobban.
A fürdőszobai kencék közül is nagyon sok végzi a szemétben annak ellenére, hogy festeni egyáltalán nem szoktam magam, így ilyesmit nem is veszek. Összességében rengeteg minden kerül a házba (többnyire úgy, hogy pénzt is adok érte), aminek nem veszem igazából hasznát. Az utóbbi időben pedig az is egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy Szatmárnémetiben például az autó is egy felesleges, lényegében csak bosszúságot okozó dolog. Kora reggel és késő délután ugyanis kerékpárral, míg csúcsforgalom idején akár gyalog is hamarabb célba ér az ember, mint kocsival. Ráadásul ingyenesen.
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.