2011. október 31., 07:572011. október 31., 07:57
Magyarán egy bunkó, aki ráadásul nem is igyekszik eme óriási jellemhibáit palástolni. Hát, ha már így kiderült, akkor legalább nyíltan vállalom: nem járok ugyan templomba, nem böjtölök, nem csúszom-mászom térden, de ateista sosem voltam, és nem valószínű, hogy valaha is leszek. Épp ellenkezőleg, nagyon mélyen hívő embernek tartom magam, személyes „forróvonalon” állok kapcsolatban a Magasságossal, s amit négyszemközt eddig megfogadtam neki, azt nagyon szigorúan mindig megtartottam. A másik vádra, hogy nem vagyok életunt, hasonló terjedelemben felelnék: való igaz, hogy nem unom az életet, sőt sokszor kifejezetten örülök neki. Holott jól tudom, hogy a mai ilyen-olyan világban legjobb volna nem létezni, mert mindenki csal, lop, hazudik, átveri embertársát, az állam erre még rátesz jó néhány lapáttal, megkurtítja a fizetést, megsarcolja a nyugdíjkát, folyamatosan emeli az árakat, játszadozik a valutaárfolyamokkal... és mégis. De ne ijedjen meg senki, nem fogok most áradozni napsütésről, madárcsicsergésről vagy halk neszű fűnövésről, a giccstől ugyanis felfordul a gyomrom.
És nem tagadom, hogy gyakran ordítozom útszéli hangvételben a legkülönbözőbb hivatalokban vagy egyéb helyeken, nem ritka az sem, hogy legszívesebben kimennék a világ legszélére, ha nem tudom, hányadik napja hideg, nyomott, felhős időre ébredek, vagy ha újabb átverési kísérletekkel kell szembesülnöm, de akkor is csak a világ széléig futnék. Jóízűen lelógatnám a lábam a nagy-nagy semmibe, aztán ott folytatnám, ahol abbahagytam. Mert ilyennek születtem, és a pillanatnyi haragomat sikerült mindig valahogy legyőznöm. De talán nem is ezért a „jó” természetemért nem vagyok én életunt, hanem éppen azért, mert zsigerileg rossznak, megátalkodottnak születtem. Aki az ellenségeinek nem akar azzal örömet szerezni, hogy gyengének, elesettnek mutatja magát. Vagy mert tudom, hogy divat ide vagy oda, de a panaszkodással, siránkozással nem fog semmi megváltozni. Jó irányba semmiképpen sem, a rossz irányra pedig a mi nyavalygásaink nélkül is igen könnyen ráfordul.
Hát akkor?! Nem sokat gondolkodtam ezen, de most, hogy mondom, hirtelen beugrott egy magyarázat: valószínűleg akaratlanul bár, de elloptam egy másik barátom mondását, akitől ha megkérdezik, hogy van, mindig azt válaszolja: csak azért is jól!
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.