2011. szeptember 07., 09:072011. szeptember 07., 09:07
Én például már nagyon régen elhatároztam, hogy soha nem szidom nyilvánosan az egészségügyet, még akkor, amikor benne dolgoztam. Ha nagyon kikívánkozik belőlem, majd csak szűrve a fogaim között, hogy meg ne hallja senki, ne rontsam a közmorált, mert hiszem, hogy a gyógyulás alapja a hit és a bizalom. Hogy bízni tudjunk akár még a rendszerbe is, amely összekapja magát, és előbb-utóbb meggyógyít. Meg arra is gondoltam, miért álljak be a sorba, mondjam én is a többiekkel együtt, mint a görög tragédiák borúlátó kórusa, hogy milyen pocsék, és jobb már úgysem lesz, és mi értünk hozzá a legjobban, főleg azt értjük, hogy akiknek érteni kellene, rosszul csinálják. És akkor úgy járok, hogy egy banális szűrővizsgálat a megtestesült kacifánt: a beutalóm nem jó, egy példány fizetős, hármas kellene, olyant az orvosom nem tud, mert nem szerződött a biztosítóval, majd mire kanyargós úton előkerül mégis a megfelelő papír, a laborban elfogy az ingyenes vizsgálatokra szánt keret, és én visszajutok az elejére, és fizetek, a szemem se rebben, és rájövök, hogy hiába vagyok biztosított, finanszírozom évtizedek óta a rendszert, semmit, de az égvilágon semmit nem kapok ingyen.
Most nem mondja nekem senki, hogy örüljek, hogy nem is nagyon kell, mert rögvest visszalövök, hogy nekem igenis az igazságtalanság fáj. És a tanügyet sem akartam szidni. És beleszólni sem akartam, mert kinek jó, ha én a pálya széléről bekiabálok. Szülőként sem akartam túlbuzogni, nagy elvárásokat sem fogalmaztam meg, még mindig nem akarom, hogy bármi áron zsenit faragjanak a gyerekemből, hogy a fejébe töltsék tölcsérrel, hogy kényeztessék, hogy agyonszeressék, majd ringatom-dédelgetem-szeretem én helyettük is. De hogy semmibe veszik, a tizedik, a huszadik és egyáltalán a sehányadik helyen sem áll, amikor meghozzák a döntéseket, hogy az, aki bár tényleg nem fogadta, de vállalta, hogy neveli, embert farag belőle, csakis és kizárólag a saját érdekét és kényelmét tartja szem előtt. Na erre a legrosszabb rémálmomban sem gondoltam. Mégis megtörtént hát. És most várhatom, mikor lesz belőlem, csendesen morfondírozóból dühöngő őrült. Pedig én nem ezt akartam!
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.