2011. május 17., 09:502011. május 17., 09:50
Mikor tűnik egy ember végzetesen és bambán pacifistának csak azért, mert ugyan pontosan tudja, kihasználják, de azzal ámítja magát, hogy megengedte nekik. Mert a minden apró részletet minden oldalról megvizsgáló, elemző, döntéseket nehezen és körülményesen hozó emberre ugyanolyan könnyen rámondjuk, hogy kekec, mint az előbbire, hogy balek. Hol van akkor az arany középút? Természetesen a kettő között félúton, mondhatná bárki, ha a mai világban nem lehetne akárhány példát látni arra, hogyan vált „pénzgyártó hiénák” könnyű prédájává egy-egy jóhiszemű ember, aki „nehogy már kekecnek tűnjek” alapon nem védte meg idejében a saját érdekeit.
Mert bizony könnyen balekké válhat mostanság bárki, aki nagyvonalú, jóindulatú, aki a közös érdeket a sajátja fölé helyezi ahelyett, hogy megvetné a lábát, úgymond sarkára állna, és nem engedne jottányit sem a huszonegyből. Így járt az az ember is, aki ugyan nem mondható sem együgyűnek, sem hiszékenynek, mégis önmagának állított csapdát azzal, hogy egyszerűen megbízott olyan emberekben, akik nem voltak méltók a bizalmára. Pedig semmi mást nem csinált, csak egyszerűen legjobb tudása szerint tette a dolgát, hitt és bízott egy közös ügyben, közös jövőben.
Mint mondta, nem is lett volna gond, dolgozhatott volna ama közös cél érdekében továbbra is látástól vakulásig, ha adott pillanatban nem állt volna sarkára, és nem próbálta volna a maga igazáról meggyőzni ama „hiénát”, akinek egyetlen „magasztos cél” lebegett a szeme előtt: minél több profitot termelni. Ennek fényében egyből egy kellemetlenkedő kekeccé vált az, aki addig nagyvonalúságában baleknek látszott. Már hogyisne, ha annak előtte sokkal nagyobb botorságok fölött képes volt szemet hunyni, most meg egy apróságon fennakadt?! Azt viszont kevesen tudják, hogy emberünknél lassan telt be a pohár, és úgymond az utolsó csepp volt az az apróság, amin történetesen éppen akkor és ott fennakadt. Ráadásul jóhiszeműségében ez alkalommal sem a saját érdekét nézte, hanem ama közös célt. Egy dologgal azonban nem számolt a baleknek tűnő emberünk: a „hiéna” annál is amatőrebb, mint gondolta… Tanulság: ha nem akarsz baleknek tűnni, nagy ívben kerüld az amatőr „pénzgyártó hiénákat”!
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
szóljon hozzá!