2009. március 31., 11:052009. március 31., 11:05
Válságkezelő csapatunkat nagy körültekintéssel válogattuk ki. Miniszterelnök-helyettesnek az utánam következő honalapítót (IV. Béla) jelölöm, sőt kikötöttem, hogy a vallásügyi és nemzettudat-építési tárcát nem kaphatja más, mint Szent István király. (Fontos tisztségek, jobb a családtagokra bízni.) Itt fejezem ki sajnálatomat, hogy Batthyány Lajos, aki elsőként került szóba miniszterelnök-jelöltként, személyes okok miatt nem vállalta a miniszterelnök-jelöltséget. (Druszájához hasonlító neve és bajusza miatt félt, hogy mindenkinek a Batthyány-csomag jut majd eszébe második kormányáról.) Az ő javaslatára kértem fel Kossuth Lajost a pénzügyminisztérium élére. Batthyány ötlete Széchenyi István is (munka- és közlekedésügy).
Az igazságügynél és rendvédelemnél Hunyadi Mátyás igazságossága plusz Deák Ferenc jogtudása és bölcsessége a siker garanciája. A gazdasági tárcát valamelyik Bethlen kapja (Gábor vagy István). Mindketten eredményesek a konszolidáció területén. Egy hölgyet is beválogattunk a csapatba. Közfelkiáltással fogadtuk el a Családügyi, Esélyegyenlőségi és Népjóléti Minisztérium vezetőjeként a nép iránti szeretetéről híres háromgyerekes családanyát, Árpádházi Szent Erzsébetet. Nobel-díjas is tagja kormányunknak: az egészségügy dr. Szent-Györgyi Albert felelőssége lesz. A közoktatás és kutatás Bolyai János feladatköréhez tartozik. A haza védelmét Hunyadi János irányítja, neki Dobó István és Zrínyi Miklós fog segíteni. A sportélet csúcsa meg ugyan ki más lehetne, mint Puskás Ferenc? (Gerevich Aladár és Papp Laci sportszerűen átengedték a helyet Öcsi bácsinak.)
Vezérek! Vitézek! (Hoppá, ez már nem jó...) Polgártársak! (Ez már jó!) Mi már bizonyítottunk. A legjobb szakértők vagyunk. Adjátok meg az esélyt, hogy ismét bizonyíthassunk! Programunk egy mondatban: „Dolgozni, dolgozni, dolgozni!”
Most kaptuk a hírt a Fennvalótól, hogy a feltámadási engedélyt megkapjuk. A nép 100% mellettünk van. Már csak a képviselők pozitív szavazatára várunk. Bizalmat szavaz-e az Országgyűlés az Árpád-kormánynak, vagy sem?
Árpád vezér (bocsánat) Álmosfia Árpád független miniszterelnök-jelölt
Kelt a honfoglalás 1113. évében, a mennyei ópusztaszeri tanácskozásunkon.
Függetlenül attól, hogy valaki kedvelte-e Ferenc pápát, sőt attól is, hogy az ember katolikus vagy protestáns, egy dolog kijelenthető: az egyházfő sokat tett a magyarok – köztük kiemelten az erdélyi magyarok – ügyének ismertebbé tételéért a világban.
Az idei húsvétvasárnap, Krisztus feltámadása másnapján „távozott a mennybe” Ferenc pápa, Szent Péter utódja.
A fene akarta így húsvétra összetiszázni magát, de nehéz szó nélkül elmenni amellett, hogy egyesek épp akkor szeretnék Erdélyt is „elárasztani”, amikor kiderült: a párt EP-képviselői a saját országuk, saját nemzetük ellenében tevékenykednek.
Securitatés nyomozati anyagot, illetve ebből származó politikai per- és büntetés-végrehajtási anyagot lapozok újra.
Maximális fokozatra kapcsolt a romániai államfőválasztás kampánya.
Valljuk be: igazából inkább akkor lepődtünk volna meg, ha a román hatóságok a múlt heti kolozsvári incidens nyomán készségesen beismerik, hogy egy román férfi annak nemzetisége miatt bántalmazott egy magyar fiatalt.
A Magyar értelmező kéziszótár a címben szereplő szösszenet fogalmát így határozza meg: „nagyon rövid vázlat, töredékszerű írói mű”.
Persze sejthető volt, hogy kutya nehéz lesz Ukrajnában nem hogy békét, de akár csak fegyverszünetet teremteni – de csak most látszik igazán, mennyire az. Főleg úgy, hogy Európa gyökeresen más módon szeretné elérni, mint Donald Trump.
Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.
A Donald Trump elnökválasztási győzelme nyomán átalakulóban levő világrend kapcsán sokan érezhetik úgy, hogy kicsúszik a lábuk alól a talaj – de kevés ország érezheti annyira intenzíven, mint Románia.