2012. június 11., 10:242012. június 11., 10:24
Sanda gyanúm be is igazolódott, amikor a tárcavezető nem volt hajlandó a végzettségét igazoló papírokat bemutatni, olyannyira, hogy még egy árva érettségi diplomával sem állt elő, pedig azt nem is olyan nehéz magával cipelni, mint az állítólagos tudományos fokozatairól szóló igazolások iratkötegeit. De szerencsére az ő szerencsétlen tanügyérsége már a múlté, még magasabbra bukott felfelé, elnöki tanácsos lett – iskolaügyekben.
Ezzel kapcsolatban is előtolul egy népi bölcsesség, de inkább nem idézném, ismervén egy harmadik mondást, miszerint akasztott ember házában nem illik kötélről beszélni. Csak annyit jegyeznék meg, hogy az elnököt ismerve, a legnagyobb tudós sem biztos, hogy eltántorítja azon meggyőződésétől, hogy az iskola csak hülyéket termel ki magából. Inkább visszatérnék a kamerákhoz, mivel érettségi időszak lévén újra terítékre kerültek, egyrészt hogy a diákok puskázását nem ártana felvenni (valóságshow-kategóriában még díjat is nyerhetne az összeállítás!), másrészt, hogy üzemben kellene tartani a kis kukkoló „szemeket” év közben is, hátha így csökkenne a fiatalkorúak erőszakra való hajlama.
Aki valaha tizenévesek közt forgolódott, az tudja, hogy a kamera semmit nem zár ki, a serdülőkori indulatokra nem válaszol, ahhoz pedig, hogy egy osztályban kik verekednek össze, igazán nem szükséges kamera. Egészen másképp kellene a helyzetet kezelni, első lépésként mondjuk némi szülői és/vagy tanári empátiával. A kamera viszont még jobban elvadítja a nagykamaszt, mert úgy érzi, úgy érezheti magát, mintha börtönben volna, s ha reggel el is indul az iskolába, nem kizárt, hogy közben éppen ezért meggondolja magát, és inkább elsétál máshová.
Nem a moralizálás a szándékom, de a jó pár év tapasztalat jogán azért egy enyhe figyelemfelkeltést megengedek magamnak: a túlzott bekamerázás visszaüt, nem a gyengébb verekedő védelmében, hanem erős és gyenge kárára egyaránt. Esetleg „elüti” őket attól a lehetőségtől, hogy kijárják az elkezdett osztályokat, s majd ha szükség lesz rá, fel tudják mutatni legalább az érettségi diplomájukat.
Ahogy az várható volt, a megszorító intézkedések miatt egyre durvábbak a viták a PSD és a PNL között, a PSD pedig olyan beleéléssel játssza az ellenzéki párt szerepét, hogy a végén még tényleg elhisszük: hajlandó felrobbantani a koalíciót.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.